„Czyste Powietrze” to tylko początek – poznaj program dofinansowań, który oferuje nie tylko dotacje, ale także dodatkowe bezzwrotne wsparcie dla przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną. Dowiedz się, jak możesz zmniejszyć koszty energii, dbając jednocześnie o środowisko.

Efektywność energetyczna to kluczowy element walki ze zmianami klimatycznymi. Dlatego przedsiębiorstwa, instytucje i obywatele zobowiązani są do osiągnięcia określonych wskaźników oszczędności energii. EnMS Polska wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, oferując innowacyjny program dofinansowań. Dzięki niemu można skorzystać ze wsparcia finansowego, realizując działania mające na celu poprawę efektywności energetycznej.

Wykorzystaj szansę na oszczędności i troskę o środowisko!

Program "Zwrot za piec" to ekologiczny projekt zapewniający bezzwrotne dofinansowanie na modernizację systemów grzewczych, oferujący wsparcie finansowe dla wymiany źródła ciepła. Czy jesteś właścicielem jednorodzinnego domu, zarządcą budynku wielorodzinnego czy przedsiębiorcą, możesz korzystać z tych benefitów.

Dofinansowanie ma zastosowanie do różnych form modernizacji grzewczej, w tym głównie do zastąpienia istniejącego systemu grzewczego pompą ciepła. Jednak dzięki programowi EnMS Polska możesz również ubiegać się o wsparcie z innych programów, takich jak np. "Czyste Powietrze", co pozwala na zwiększenie całkowitej sumy dofinansowania dostępnej dla modernizacji systemu grzewczego.

Wysokość dofinansowania jest obliczana indywidualnie, zależnie od konkretnych czynników. W przypadku domów jednorodzinnych uwzględnia się rok budowy budynku oraz rodzaj nowego urządzenia grzewczego. Dla budynków mieszkalnych o innej strukturze niż jednorodzinne wysokość wsparcia uzależniona jest od powierzchni o regulowanej temperaturze powietrza w budynku mieszkalnym, rodzaju nowego urządzenia grzewczego oraz roku budowy budynku.

Całym procesem, od wypełnienia wniosku o dofinansowanie, aż po złożenie wniosku o płatność, zajmuje się Biuro Obsługi Klienta EnMS Polska. Wypłata przyznanych środków następuje w ciągu 30 dni od momentu zakończenia inwestycji oraz dostarczenia pełnej dokumentacji. EnMS oferuje także wszechstronne wsparcie obejmujące pozyskiwanie dofinansowania w ramach programu "Czyste Powietrze", które uwzględnia audyt energetyczny budynku, pomoc w złożeniu i rozliczeniu wniosku, a dodatkowo możliwość skorzystania z bezzwrotnego dofinansowania.

EnMS Polska działa jako operator programu dofinansowań, wspierając podmioty zobowiązane w osiągnięciu wymaganych wskaźników oszczędności energetycznych. Firma współpracuje z największymi podmiotami na rynku energii i paliw, takimi jak Axpo, Fortum, Unimot, Solumus, Polski Gaz, Glob-Terminal czy MPGK Krosno, dzięki czemu może zapewnić kompleksowe wsparcie swoim beneficjentom.

W 2022 roku firma obsłużyła ponad 2000 beneficjentów, dzięki którym roczne zużycie energii zmniejszyło się o ponad 800 TOE (ton oleju ekwiwalentnego – przyp. red.), a oszczędności wyniosły 3,4 mln zł. Tegoroczny budżet na takie działania to blisko 28 mln zł, co pozwala na znaczące wsparcie beneficjentów korzystających z bezzwrotnych dofinansowań.

Na jakie korzyści możesz liczyć?

1. Programy dofinansowań – w ramach programu beneficjenci uzyskają bezzwrotną dopłatę na realizację przedsięwzięcia oraz możliwość łączenia programu z finansowaniem z innych źródeł, które EnMS pomaga znaleźć dla beneficjenta, m.in. inne programy dofinansowań, dotacje czy ulgę termomodernizacyjną.

2. EnMS może realizować przedsięwzięcia kompleksowo, począwszy od realizacji wszelkich formalności, przez wykonawstwo aż do rozliczenia dotacji.

3. Korzyści finansowe – dzięki nowej instalacji grzewczej można zmniejszyć koszty energii nawet o 50%.

4. Nowoczesny system ogrzewania – zapewnia on stabilne i tanie źródło ciepła, bez względu na porę roku i dnia.

5. Ochrona środowiska oraz zdrowie – likwidacja starych kotłów na paliwo stałe to najlepszy sposób na ograniczenie szkodliwego smogu.

6. Oszczędność czasu – ekologiczne ogrzewanie nie wymaga czasochłonnego uzupełniania paliwa.

7. Wygoda – proekologiczny system ogrzewania wyklucza uciążliwy obowiązek codziennego rozpalania pieców.

8. Bezpieczeństwo – nowoczesny system ogrzewania wyklucza ryzyko pożaru lub zaczadzenia.

9. Wypełnienie obowiązku wynikającego z tzw. „uchwały antysmogowej” – jest to bardzo ważne, ponieważ za niezlikwidowanie pozaklasowych pieców może grozić nawet do 5 tys. zł. kary.

Chcesz już teraz uzyskać wsparcie finansowe na wymianę pieca?

Zadzwoń do EnMS Polska pod nr tel. 573 504 333 lub wyślij e-mail na adres dofinansowania@enms.pl. Możesz też wejść na stronę https://zwrotzapiec.pl/ i wypełnić formularz kontaktowy, a Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Tobą!

Eksperci z EnMS Polska kompleksowo wyjaśnią każdy detal i służą pomocą w procesie składania wniosku oraz kompletnego przygotowania dokumentacji. Firma bezpłatnie przygotuje dla Ciebie podanie o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze". Co więcej, możesz też liczyć na dodatkowe bezzwrotne wsparcie finansowe, które może wynieść nawet aż do 2 102 zł. Nie czekaj – zgłoś się do firmy już dziś.

Oprac.: Adrian Morel