Ponad 4 mld zł kary dla PGNiG. Koncern ma wielki kłopot

autor: Michał Duszczyk21.10.2013, 07:37; Aktualizacja: 23.10.2013, 16:21

Albo w ciągu dwóch miesięcy sprzeda na giełdzie ogromne ilości gazu i na tym straci, albo nie sprzeda – i także straci. Obligo giełdowe nie do uniesienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • ?(2013-10-22 06:08) Zgłoś naruszenie 00

    A jak mają się ceny gazu do podpisanej przez Pawlaka wieloletniej umowy? Co na to NIK, CBA, prokuratura, odpowiednie komisję sejmowe? A co z wpływem gazu z łupków na cenę?

    Odpowiedz
  • Gość(2013-10-21 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jak kupują po wysokich cenach od Gazpromu, to jak mają zarobić. Może i lepiej by było by PGNIG upadł , wreszcie zaczęła by się prawdziwa gospodarka rynkowa.

    Odpowiedz
  • realista(2013-10-21 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Firma traci na handlu gazem" i "... resztę sprowadzają z innych źródeł", czyli mamy do czynienia z komunistycznym molochem, który posiadając monopol sprzedaje drogo gaz i ponosi straty! Należy zwolnić 50% pracowników administracji i zarządu, to firma wyjdzie na zeroi

    Odpowiedz
  • ekonomistka(2013-10-21 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast opuścić użytkownikom prywatnym cenę gazu o ok. 30 %, to wolą płacić gigantyczne kary. Antynarodowy monopolista. Czas z tym skończyć.

    Odpowiedz
  • Majster(2013-10-21 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Tak wygląda zderzenie monopolu z regulowanym rynkiem liberalnym (cokolwiek to znaczy). Nie ma innego sposobu,jak regulować rynek surowców,aby był on wolnorynkowy.Molochy powstają i rządzą na rynkach

    Odpowiedz
  • ubawiony(2013-10-21 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Brzmi to absurdalnie. Jak można mieć nadmiar gazu i nie móc tego wykorzystać z zyskiem? Śmiechu warte!

    Odpowiedz
  • Renia(2013-10-21 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    I dlatego już w gazetach piszą o podwyżkach cen gazu dla gospodarstw domowych. Karę trzeba z czegoś zapłacić

    Odpowiedz
  • #(2013-10-21 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    ...qrestwo ...nic dodać nic ująć.

    Odpowiedz
  • WE(2013-10-21 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna polska firma do odstrzału! Wystarczy poczytać komentarze. Wszyscy przeciw PGNiG, bo to monopolista, gigant itp. Nie potrafią tej firmy złamać inne zagraniczne molochy, aby wejść na nasz rynek, to schemat będzie taki: oskarżyć o monopol, o wysokie ceny (nieważne, że nasi politycy "wynegocjowali" najwyższe w Europie stawki z Gazpromem), zrobić czarny PR, podburzyć przeciw firmie zwykłych polaczków, potem przy pomocy polskich urzędników zarżnąć firmę karami (tak, jak to było w przypadku np. Optimusa). Czy z tego cytatu, nie widzicie, że coś jest zrobione celowo: "– Kiedy podobne obligo wprowadzano na rynku energii elektrycznej, rozwiązano takie kontrakty. To zdało egzamin. W przypadku gazu na taki ruch się nie zdecydowano – dodaje Ireneusz Łazor, prezes TGE"? Następnie wejdzie "światowa konkurencja", która już niestety podatki będzie płaciła w swoim kraju. Tak się dzieje od 23 lat, ale polaczki nic się nie nauczyli. Drodzy tutaj wylewający pomyje na PGNiG - pamiętajcie, że lepszy własny i drogi monopolista (płacący podatki w Polsce), niż konkurencja zarejestrowana na Kajmanach. Bieda w Polsce bierze się m.in z tego, że w Polsce mało już kto płaci podatki, bo większość firm płaci je w swoich krajach!!! Tu podatki płacą jedynie pracownicy tych firm ze swoich minimów krajowych. Tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • cd(2013-10-31 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    A po co firma nie mająca problemów finansowych gra w ruletkę ? na giełdzie? po co jej giełda, komu chce oddać za darmo kapitał?

    Odpowiedz