Sposoby na sfinansowanie polskiej elektrowni atomowej: Albo atomowy sojusz, albo gwarantowane przez państwo ceny energii

26.02.2013, 12:06; Aktualizacja: 26.02.2013, 12:58
Polacy mogą słono zapłacić za własne elektrownie atomowe. Aby zdobyć na nie środki, państwo może zagwarantować elektrowniom  wysokie ceny prądu.

Polacy mogą słono zapłacić za własne elektrownie atomowe. Aby zdobyć na nie środki, państwo może zagwarantować elektrowniom wysokie ceny prądu.źródło: Bloomberg

Trwają prace nad modelem finansowym polskiej elektrowni atomowej. Polska Grupa Energetyczna, spółka wydelegowana przez rząd do wybudowania siłowni, liczy, że część środków na ten cel będzie pochodziła z państwowej kasy. Eksperci mówią o tzw. atomowym sojuszu albo o zagwarantowaniu przez państwo cen energii sprzedawanej przez elektrownie atomowe.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Newseria.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Gość(2013-02-26 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle lat minęło a oni nadal nie budują elektrowni jądrowej. A wiadomo jest, że jeżeli tego nie zrobimy nie spełnimy norm nałożonych przez Unię w związku z emisją gazów. Ceny energii wzrosną, niektórzy twierdzą że nawet o 70% a Polska będzie płaciła miliardowe kary.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie