statystyki

Majewski i Wróbel najbliżej prezesury w PGNiG

autor: Julita Żylińska04.11.2020, 08:32; Aktualizacja: 04.11.2020, 08:32
Formuła cenowa była już w tym roku dostosowywana zgodnie z wyrokiem sądu arbitrażowego z końca marca.

Formuła cenowa była już w tym roku dostosowywana zgodnie z wyrokiem sądu arbitrażowego z końca marca.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Vladimir Smirnov

Nowy szef może zostać powołany w połowie listopada. Firma próbuje uzyskać od Gazpromu lepsze warunki zakupu gazu.

Zgłoszenia na nowego szefa PGNiG mogą napływać do 9 listopada, a rozmowy kwalifikacyjne są planowane na 10–12 listopada, po czym rada nadzorcza spółki może podjąć decyzję o obsadzie stanowiska. W branży spekuluje się, że na następcę Jerzego Kwiecińskiego szykowany jest obecny prezes Lotosu Paweł Majewski. Jedno z naszych dobrze poinformowanych źródeł oceniło ten scenariusz jako prawdopodobny. Majewski objął prezesurę w Lotosie na początku roku po tym, jak został odwołany Mateusz Bonca i gładko układała się współpraca jego firmy z Orlenem, który stara się o przejęcie gdańskiej spółki.

Konkurs to pokłosie nagłej rezygnacji Jerzego Kwiecińskiego, którą ogłosił on 22 października z przyczyn osobistych. Jednak za jego odejściem – jak pisaliśmy – stał najpewniej konflikt z szefem Orlenu Danielem Obajtkiem, a dokładnie jego przesilenie. Gdy w lipcu przedstawiciele rządu wraz z prezesem paliwowej spółki ogłosili plan przejęcia PGNiG przez Orlen, wiele osób zastanawiało się, w jaki sposób po takiej informacji będzie funkcjonował PGNiG i jak będzie zachowywać się powołany kilka miesięcy wcześniej prezes gazowego koncernu. Szybko pojawiły się tarcia na tle projektów ogłaszanych przez PGNiG, którego pozycja wzmocniła się po przelaniu ponad 6 mld zł przez Gazprom w związku z przegranym przez Rosjan arbitrażem.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie