statystyki

Wypłaty z programu „Mój Prąd” przyblokowane

autor: Julita Żylińska02.04.2020, 07:33; Aktualizacja: 02.04.2020, 09:16
panele solarne-słoneczne-fotowoltaika

Od 13 stycznia wpłynęło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 21 tys. wniosków na dofinansowanie przydomowych instalacji fotowoltaicznych.źródło: ShutterStock

W ramach zeszłorocznego naboru wypłacono ponad 125 mln zł dotacji na domową fotowoltaikę. W tym roku jest to na razie niecałe 7 mln zł.

Od 13 stycznia wpłynęło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 21 tys. wniosków na dofinansowanie przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Wypłacono jednak tylko 1,4 tys. dotacji na kwotę 6,93 mln zł. Według resortu klimatu 13,5 tys. wniosków jest zweryfikowanych, ale znajduje się „na różnym etapie procedowania”. O znacznych opóźnieniach poinformował nas też czytelnik, który napisał, że jego wniosek o dofinansowanie, wysłany pierwszego dnia, dotąd nie został nawet zarejestrowany.

Ministerstwo wyjaśnia, że powodem opóźnień w tegorocznym, drugim naborze wniosków w ramach programu jest to, co działo się w końcówce ubiegłego roku.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie