statystyki

Będzie wsparcie dla polskiego programu jądrowego

autor: Karolina Baca-Pogorzelska03.10.2019, 09:55; Aktualizacja: 03.10.2019, 09:55
Fatih Birol, szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej, zadeklarował podczas konferencji z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim wsparcie dla polskiego programu jądrowego.

Fatih Birol, szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej, zadeklarował podczas konferencji z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim wsparcie dla polskiego programu jądrowego.źródło: ShutterStock

Fatih Birol, szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej, zadeklarował podczas konferencji z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim wsparcie dla polskiego programu jądrowego.

– Decyzje o źródłach energii są suwerenne. Dziś atom to jednak numer jeden w krajach rozwiniętych. Jestem przekonany, że atom z odnawialnymi źródłami energii stanowi jeden z elementów pozwalających na rozwiązywanie problemów klimatycznych – powiedział w środę Birol (na zdjęciu) podczas wspólnej konferencji z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim.

– Wyzwaniem jest znalezienie najlepszego finansowania takiej elektrowni. Modele są różne i to decyzja Polski, który z nich przyjmie. Będziemy wspierać polski rząd w jego wyborze oraz technologii. Musimy pamiętać, że atom to nie tylko ochrona klimatu, ale i suwerenność energetyczna – dodał.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie