statystyki

Energetycy wolą dmuchać na zimne

autor: Karolina Baca-Pogorzelska14.03.2019, 08:00; Aktualizacja: 14.03.2019, 08:29
Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział akty wykonawcze do ustawy do końca miesiąca.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział akty wykonawcze do ustawy do końca miesiąca.źródło: ShutterStock

Wszystkie cztery państwowe koncerny tworzą rezerwy w związku z ustawą prądową. Ich łączna wysokość może dojść do 0,7 mld zł.

Według resortu energii 4 mld zł z funduszu rekompensat zaplanowanego w ustawie prądowej mają wystarczyć na pokrycie strat energetyki, która w 2019 r. musi utrzymać ceny na poziomie z połowy 2018 r. Branża, a może raczej audytorzy oceniający sprawozdania finansowe firm, zdaje się w to nie wierzyć.

Gdańska Energa dziś opublikuje wyniki finansowe za 2018 r. Wczoraj podała, że ”w ramach badania sprawozdań przez audytora dokonano zawiązania rezerwy w wysokości 136 mln zł, która uwzględnia szacunkowy wpływ uchwalonej 28 grudnia 2018 roku Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw z późniejszymi zmianami„. W komunikacie dla inwestorów giełdowych znalazło się zastrzeżenie, że pokazane wczoraj wstępne wyniki mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie