« Powrót do artykułu

Niezdolność do dotychczasowej pracy nie gwarantuje renty

ZUS stwierdził, że nie przysługuje mi prawo do renty, ponieważ komisja lekarska uznała, że jestem zdolny do pracy. Biegli z różnych specjalizacji powołani w toku procesu przed sądem okręgowym, do którego trafiło moje odwołanie od decyzji organu rentowego, wskazali, że cierpię na dysfunkcję serca oraz chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego z dyskopatią. Podali ponadto, że wprawdzie utraciłem możliwość wykonywania pracy zarobkowej w znacznym stopniu, jednak mogę realizować lekkie prace fizyczne, które dotychczas świadczyłem. Sąd okręgowy na podstawie ich opinii oddalił moje odwołanie, co podtrzymał następnie sąd apelacyjny. Nie zgadzam się z tym wyrokiem sądu II instancji, ponieważ w aktach sprawy znajduje się moja dokumentacja medyczna wskazująca na znaczny stopień naruszenia sprawności organizmu. Czy są zatem podstawy do wniesienia skargi kasacyjnej?

złotówki, pieniądze, złoty

żródło: ShutterStock

Niezdolność do dotychczasowej pracy nie gwarantuje renty

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • zzzx(2015-10-16 22:16) Zgłoś naruszenie 40

  jeśli człowiek stracił" zdolność wykonywania pracy zarobkowej w stopniu znacznym"to jaki stopień kwalifikuje do uzyskania renty???cały zus to krentacze !!! może te osoby które są obłożnie chore i leżą w łóżkach też są zdolne do pracy bo jeśli ruszaja rękoma to pewnie przez tą rozbudowaną machinę urzędnicza pożerającą nasze składki będą uznawane do wykonywania lekkej pracy???to czyste kretynstwo co wyprawiają

  Odpowiedz
 • rentjer(2016-01-15 21:08) Zgłoś naruszenie 31

  ZUS ma swoich tzw. żołnierzy czyli lekarzy pożal się Boże którzy kwestionują orzeczenia lekarzy specjalistów, profesorów klinik, ludzi naprawdę wykształconych w danym kierunku i mających ogromną wiedzę to się właśnie podwarza autorytet …... Brak słów.

  Odpowiedz
 • oszukiwany(2015-10-15 19:43) Zgłoś naruszenie 21

  Jak Pan pisze ,to pisz Pan dokładnie,ZUS napewno nie napisał że jest Pan zdolny do Pracy,tylko łobuzy napisali,nie jest Pan niezdolny do pracy,bo oprawcy,w swych zbrodniczych zapędach,nie umieją nawet stwierdzić poprawnie faktów ,tylko zawile by nie ponieś odpowiedzialności za stwierdzenie wprost że jest się zdolnym do pracy.

  Odpowiedz
 • niepelnosprawny.(2015-10-15 23:12) Zgłoś naruszenie 21

  tulko ciezka choroba wylew udary nie ruszac lezyszrz w luzku przekonaka zus o cizkiej chorobie.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2015-10-15 19:37) Zgłoś naruszenie 11

  nadzorczyni Polskiego Obozu wyzysku i oszustwa --niby Premier.,niby lekarz!!

  Która skrzywdziłaś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,
  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,
  ... obecnie podobnie jak kiedyś w Oświęcimiu ludzie boją się przyznać podczas badania okresowego , że są chorzy gdyż jak się przyznają to wiedzą --z zatrudnieniem do widzenia i -kaput!!.
  ... .zmusiliście ludzi zatrudnionych od 15 r życia do 52 lat pracy (nie licząc czasu pracy ponad-ustawowej obowiązkowo przecież kiedyś wykonywanej szczególnie na Śląsku i nie licząc okresów pracy w szkodliwych oraz niebezpiecznych warunkach pracy. )
  Tak stworzyliście w POlsce POlski obóz wyzysku pracy!! -ludzi wyeksploatowanych ..."Każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (każdego tak spracowanego np ze złym stanem zdrowia ).. do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury.
  Tylko w ub.r. wśród 60latków bezrobocie wzrosło aż o 8%.

  Ja reprezentuje tych którzy często są zatrudnieni od 15 r życia (umowy o prace dla małoletnich -nie mieli wakacji ani ferii -Ich całe wolne w życiu to urlop pracowniczy ) i reprezentuje wielu takich co mają dodatkowo oprócz długiego stażu pracy nadpracowane 1000 (dni - nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych ( na blokach energetycznych także w święta ),do tego dodajmy że, do 1998r (do chwili wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach pomostowych) mieli więcej niż 15 lat pracy liczone wg starej ustawy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych (nie dostali jednak prawa do emerytury pomostowej -cofnięto juz to na co zapracowali--jeżeli na dzień wstecznie wyznaczony w nowej ustawie nie posiadali 25 lat pracy ogółem tylko dlatego że , są młodsi od starszych którzy już są na tych emeryturach.)
  Ponadto w Ustawie tej nie stosuje zasady Konstytucyjnej Równości Stron Wobec Prawa czyli nie dolicza się (art 12 Ustawy tego nie przewiduje – okresów pracy ponadnormatywnej a 1000 dni ponadnormatywnie przepracowane to praktycznie 5 lat pracy . Tak więc odlicza się dla przykładu 4 dni L-4 i 2 dni strajku a nie zalicza się 5lat czasu pracy ponadnormatywnej).
  Nowa Ustawa stworzona przez PO o emeryturach POdmostowych to tylko katalog zamknięty rodzaju prac szkodliwych i niebezpiecznych jakby z góry zjedli z P Osłami wszystkie rozumy i nie podlega ten katalog rozszerzeniu przez Sądy- co też jest niezgodnie z Konstytucją RP- !!!
  Tacy Ignoranci jak Ty zPO na kolanie tworzyli te przepisy.
  Ale powiem w skrócie dużo więcej: Pamiętasz jak były już premier Tusk (były „zielarz” ze spółdzielni Świetlik) ogłosił publicznie :
  , :” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Tak stworzyliście w POlsce nie licząc się ze społeczeństwem, Narodowy POlski obóz pracy!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!