« Powrót do artykułu

ZUS nie wezwie do przeliczenia emerytury. Uważaj na oszustów

Pani Ewa jest starszą kobietą, od lat emerytką. Któregoś popołudnia zadzwonił do niej sympatyczny mężczyzna i podał się za pracownika ZUS. Powiedział, że zmieniła się ustawa emerytalna i że wiele zyska, jeśli przeliczy sobie świadczenie, ale wszystko jest tak skomplikowane, że sama na pewno nie podoła. Starsza pani uwierzyła, zwłaszcza że rozmówca zaoferował pomoc i umówił się na spotkanie. – Powstrzymałam mamę – opowiada córka pani Ewy – ZUS przecież wszystko załatwia na wniosek. Pomyślałam, że to jakiś naciągacz. Ale może się coś zmieniło i teraz urzędnicy wzywają emerytów, by im przeliczyć świadczenia – zastanawia się kobieta.

emeryt, komputer

żródło: ShutterStock

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że pracownicy nie przesyłają klientom korespondencji e-mailowej z informacją o możliwości skorzystania z przeliczenia świadczenia, nie kontaktują się też w tej sprawie telefonicznie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Instytut Segregacji Rasowej IIII RP.(2015-06-09 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj wg pseudo reformy emerytalnej 67 lat TUSKOeBUZKA mamy:
    POdludzi zmuszonych robić średnio aż o 24 lata! dłużej od uprzywilejowanych wczesnych emerytów górników i mundurowych.
    Kto tu jest oszustem?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!