« Powrót do artykułu

Pomostówka czy emerytura częściowa, czyli jak wcześniej przejść na emeryturę

Emerytura wcześniejsza, pomostowa, częściowa to podstawowe świadczenia, jakie pracownik może otrzymać jeszcze przed emeryturą.

emeryci, komputer, dokumenty,

żródło: ShutterStock

Rząd, aby załagodzić skutki reformy emerytalne wprowadził nowe świadczenie - tzw. wcześniejszą emeryturę częściową.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • Inspektor Pracy(2015-04-25 13:55) Zgłoś naruszenie 226

  Odpowiadam: Ani to ,ani to. gdy ja pracowałem od 15r. zycia bez wakacji i ferii Donald Tusk chlał wóde z przyszłymi POlitycznymi złodziejami , gdy ja sluzyłem w wojskach powietrznodestantowych wyjaśniając oficerom jak pacyfikowano w 1981r Jastrzebie to jak sie okazuje Donald Tusk wg internetu Ćpał Narkotyki w Spółdzielni Świetlik gdzi maił najlepszą Maryśke!! Gdy Ja pracowałem w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy także w soboty i niedziele oraz świeta aby produkować prąd i energie cieplną oraz powietrze dla górnictwa Tusk Donald rzekomo walczył z "systemem" komunistycznym Tak bardzo z tym systemem walczył ,że gdy został Wodzem POlitycznych złodziei to z wdzieczności stwierdził" POlicji i Wojsku nie godzi się zmieniać reguł gry emerytalnej gdyz tak się nie godzi - tylko dla nowowstepujących do tych formacji" ale jakoś mu się godziło OKRAŚĆ robotników po fakcie pracy w tych warunkach nawet gdy mieli przepracowane po 1000 dni dodatkowo ponadustawowo bez dni zamiennie wolnych. Jakoś nie miał skrupuł wstecznie Ich okraść z wieku emerytalnego !!Pomógł Mu w tym Komorowski zwany ostatnio szogunem-rezydentem zyrandolem. .Banda złodziei dorwała się do władzy i chociaż wie że wg SN mozna pracownika pozbawić pracy jeżeli choć jednym warunkiem zdrowia nie nadaje sie do dalszego zatrudniania na danym stanowisku --postanowili zadusić własny naród . Naród ,spracowanych,wyeksploatowanych ludzi j- zadusić jak jak króliki. Mają szczęście że Naród wierzy w Boga bo już dawno te bandziory POlityczne skończyły by w rowie z wy-podrzynanymi gardłami.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • jak(2015-04-26 08:24) Zgłoś naruszenie 160

  [ " GDY GRABIEŻ STAJE SIĘ SPOSOBEM ŻYCIA DLA GRUPY LUDZI ŻYJĄCYCH W SPOŁECZEŃSTWIE, NA PRZESTRZENI CZASU STWORZĄ ONI DLA SIEBIE SYSTEM PRAWNY ,KTÓRY USPRAWIEDLIWI ICH DZIAŁANIA I KODEKS MORALNY, KTÓRY BĘDZIE JE GLORYFIKOWAŁ " -Frederic Bastiat .]

  Odpowiedz
 • YOGI(2015-04-25 23:00) Zgłoś naruszenie 151

  Gnój smród ubustwo złodzieju oddaj emerytury

  Odpowiedz
 • Urodzeni przed 1 Stycznia 1949r(2015-04-25 15:01) Zgłoś naruszenie 101

  Przekroczyli już wiek emerytalny (nawet ten przedłużony) i po co o nich pisać zarówno w artykule jak i w komentarzach (w kontekście możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę.). To po prostu absurd !

  Odpowiedz
 • nastepna nawiedzona pisarka GP???????(2015-04-26 08:48) Zgłoś naruszenie 101

  złodziejski nierząd okradł ludzi długo pracujących, nawet w war.szczególnych i zablokował pomimo spełnienia warunków praca 1 dnia po 2008r. w war szczególnych zarazem likwidujac stanowiska pracy w tychże warunkach.Podsumowywując...po 45 latach składkowych w tym 20 lat pracy w war.szczególnych tracąc pracę można iść na śmietnik aby przeżyć.W polszy niema zabezpiczeń społecznych dla tej grupy osób,a UE rzuca tylko hasłami a nic nie zrobiła przez tyle lat dla tych ludzi.{R}ewolucja da nam przyszłość.???

  Odpowiedz
 • kika(2016-04-25 20:32) Zgłoś naruszenie 104

  Tak jak zostałam upodlona i pozbawiona godności przez ustawy PO nie życzę nikomu. Jestem bez własnych środków do życia, na utrzymaniu męża, który przypomina mi ten fakt prawie codziennie. Ostatnio nie wychylam nosa z domu, bo mam już wszystkiego dość, stronie od ludzi, bo wstyd mi, że mając 59 lat jestem na wylocie, a najgorsze jest to, że ostatnio moim największym marzeniem jest, aby Bóg jak najszybciej zabrał mnie do siebie. Emeryturę dostane za 2 lata, ale nie wiem, czy psychicznie dam rade jej doczekać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wyborca nieuprzywilejowany.(2015-04-25 13:10) Zgłoś naruszenie 92

  Urodzeni przed 1 Stycznia 1949r , mogą pójść na pomostówki za 900,-zł brutto miesięcznie.
  Za to mogą tylko zdechnąć , bo wyżyć się nie da.
  Urodzeni po 1 Stycznia 1949r. mają robić do wieku 67 lat na uprzywilejowanych wczesnych 43 letnich emerytów TUSKOeBUZKA górników i mundurowych.
  Albo mogą też wcześniej uderzyć w kalendarz.

  Odpowiedz
 • Bożena Dykiel--wypowiedż tej aktorki jest szczera.(2015-04-26 10:23) Zgłoś naruszenie 53

  wobec ludzi pracy w przeciwienstwie mediów.Odwracają uwagę społeczeństwa od istniejącej sytuacji beznadziei.Przykładem jest afera z P.Ziobro,a u schyłku {R}ewolucja dziś o 14 w stolicy,gdansku i innych miastach.Młodzież budzi się aby ratować dalsze swoje życie na własnej ziemii a nie być wygnańcami z kraju!!!

  Odpowiedz
 • MIM(2017-05-29 01:10) Zgłoś naruszenie 20

  podobno w polsce w elitach rzadzacych niema inteligentow tylko sami zlodzieje rzadza i oni zwa sie wzajemnie medialnie inteligentami z pokolenia na pokolenie a NAROD POLSKI NALEZY DO NAJCIEZEJ I NAJDLUZEJ PRACUJACYCH W TYGODNIU LUDZIE OSZUKANI I WYZYSKIWANI ZYCIE WEGETATYWNE NA SKRAJU UBUSTWA OBRZYDLISTWO I ZENADA WSTYD I JAKI PRZYKLAD DLA PRZYSZLYCH POKOLEN

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!