« Powrót do artykułu

Kiedy można zwolnić pracownika w wieku przedemerytalnym

Ochrona pracownika w wieku przedemerytalnym nie ma charakteru absolutnego. W wyjątkowych przypadkach także cztery lata przed emeryturą można stracić pracę.

emeryt, świadczenia

żródło: ShutterStock

Ochrona przestaje obowiązywać, jeśli pracownik uzyskał prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • Za stary?(2015-04-20 09:55) Zgłoś naruszenie 143

  Może lepiej takie pytanie: Dlaczego 50+ nie może znaleźć pracy?
  To jak ma charatać do wieku 67 lat , na uprzywilejowanych wczesnych emerytów TUSKOeBUZKA?

  Odpowiedz
 • ewa(2015-04-20 13:38) Zgłoś naruszenie 122

  Może lepiej takich ludzi ( którzy dali nam życie ) od razu skremować / tj. polska filozofia rządzących PO i PSL

  Odpowiedz
 • meg(2018-02-07 08:34) Zgłoś naruszenie 85

  Pracownicy przed emeryturą często uchylają się od pracy dosłownie przestają pracować - przychodzą do biura i siedzą bezczynnie - biorą za to super kasę. Ta ochrona to skandal.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Barbara(2017-11-19 16:23) Zgłoś naruszenie 82

  Mąż jest na okresie ochronnym 2 lata przed emerytura Zaczyna sie gehenna Dyrektor nie lubi starych czyli takich ok. 62 lat i przenosi z jednego wydziału do drugiego Starych drzew się nie przenosi. ewidentnie widać ,że chcą psychicznie pracownika wykończyć iwysiudaż z roboty tym sposobem. Do tej pory był dobry aż tu nagle okazał sie niepotrzebny Ale jaja ale jaja Szkoda gadać Chca wojnę będą mieli pójde z mężęm do sądu bo duzo złego wiem o tej instytucji Po co przedłużać starym do 67 lat jak oni już ok 50 tki takich pracowników maja w tyle.Te przepisy nie sa adekwatne. do czasów obecnych ludzie obudźcie się Nie dano demokracji na zawsze i pani dyrektor też jeśli będziew takiej sytuacji Młodość trwa krótko i co wtedy To dołki kopie sam w nie wpada. . Dobro powraca a los sie mści Szanujmy starszych panów i kobiety prawdziwe.

  Odpowiedz
 • Tadeusz(2018-10-29 21:06) Zgłoś naruszenie 34

  Nie jestem młody - mam 60 lat. Ale starszych możemy szanować na ulicy, w autobusie, sklepie czy kościele. Ale w pracy co za przywileje. Przychodzi młody - jest oczywiście zielony - ale jest sprawny, czai na komputerze, zna takie czy inne zagadnienia. A my co mamy doświadczenie, jakie doświadczenie oparte na wiedzy z przed ćwierć wieku. Jak starszy nie potrafisz nie zajmuj miejsca młodym. Daj im możliwość prac y na siebie i na ciebie. A propos sądów one trzymają stronę pracownika - przecież to ich nic nie kosztuje. To przecież pracodawca ponosi wszystkie koszty. A pracownicy muszą na nie urobić, bez względu czy się jest staruszkiem czy młodzieńcem. Jedno jest pewne że czas biegnie, a młodość nie trwa wiecznie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!