« Powrót do artykułu

Nie masz dokumentów do emerytury? Zatrudnienie w dawnych latach mogą potwierdzić świadkowie

Pan Stanisław jest na emeryturze, która jednak jest zaniżona, bo nie udało mu się zgromadzić dokumentów płacowych z najdawniejszych lat. Pracował wtedy w przedsiębiorstwie transportowym na Dolnym Śląsku. Nic nie dały poszukiwania, firma upadła niemal ćwierć wieku temu. Nawet jeśli nie zniszczyła dokumentów płacowych z lat 60. i 70. – a takie miała prawo – zabrała je powódź stulecia. Nasz czytelnik odnalazł jednak dwóch kolegów z tamtego zakładu pracy, którym udało się zachować dawne świadectwa pracy. Chciałby ich namówić, by potwierdzili, że podobnie jak oni, pracował jako kierowca. Zastanawia się tylko, czy to przyniesie jakiś skutek.

Emeryt

żródło: ShutterStock

Świadkowie w zeznaniu powinni podać jak najwięcej szczegółów, by ich świadectwo nie pozostawiało wątpliwości.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Tuskoebus(2014-12-06 13:57) Zgłoś naruszenie 00

  Ja POświadczam moim uprzywilejowanym górnikom i mundurowym wiek emerytalny - 43 lata.
  Reszta hołoty już bez POświadczeń robić ma na nich do wieku 67 lat.

  Odpowiedz
 • taki artykuł irytuje ludzi których ten nierząd....(2014-12-07 12:37) Zgłoś naruszenie 00

  okradł z wcześniej wypracowanych warunków do uzyskania emerytury a póżniej nowym naliczaniem emerytur co spowodowało znaczne obniżenie wypłacanej emerytury.Złodziejski państwo nieprzychylne obywatelom-dzieciom żyjącym w ubustwie,to gorsze od trzeciego świata.WiEc poglądy na temat emerytur zamknął Tusek do końca 2015r.bez prawa zmian wydłużając wiek emerytalny do 67r.życia i zdychaj stary polaku ja jużjestem unijny.

  Odpowiedz
 • Adam(2014-12-10 15:13) Zgłoś naruszenie 00

  ja szukam moich dokumentacji 10 lat i nic .

  Odpowiedz
 • franek(2014-12-09 21:36) Zgłoś naruszenie 00

  "Nawet jeśli nie zniszczyła dokumentów płacowych z lat 60. i 70. – a takie miała prawo – zabrała je powódź stulecia."
  Czy na podstwie oświadczeń (zeznań) kolegów będzie mozna przyjąć wysokość wynagrodzeń do kapitału początkowego? Autor napisał, ze firma miała prawo zniszczyć dokumenty płacowe. Jak można więc wprowadzać system emerytalny polegający na kapitale początkowym? Czy w tej sytuacji nie trzeba wrócić do starych zasad lub do możliwości wyboru? Nawet któryś z polityków to ujął do swojego programu wyborczego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!