« Powrót do artykułu

Pięć wielkich mitów emerytalnych

W OFE zostało niemal 2 mln Polaków. To tylko 12 proc. tych, którzy do tej pory mieli konta w funduszach.

Jak zmiany w OFE wpłynęły na deficyt FUS

żródło: DGP

Jak zmiany w OFE wpłynęły na deficyt FUS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Inspektor Pracy(2014-08-08 09:59) Zgłoś naruszenie 00

  Jedno jest pewne -były Ćpun kominowy Tusk -Słoneczko Per U dorwał się do Naszych emerytur ,okradł beszczelnie spracowanych od 15 roku zycia ,okradł po fakcie ludzi ktorzy w 1998r mieli przepracowane więcej niż 15 lat w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy. Okradł ludzi ktorzy pracowali onegdaj w soboty ,niedziele święta ,ponad ustawowo bez dni zamiennie wolnych mając tym samym faktycznie wiele więcej lat pracy.
  Ustawę emerytalną mógł zmienić ale historie pracy i warunków w których ta praca się odbywała nie był ! Tusk na odmianę stwierdził w przypadku emerytur wojskowych i policji, że „nie zmienia się reguł podczas gry -tak się nie godzi „ i dlatego dla tych grup zmiany będą dotyczyć tylko nowo zatrudnionych w tych służbach” .
  Dziwna ta jego wrażliwość i jakże nieuczciwie podła!.
  Przeciw-wskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 "Będziemy więc mieli ludzi spracowanych ,starszych wiekiem bez środków do życia,dzięki Tuskowi ,Komorowskiemu i innym POdłym Gadom-, jakkolwiek z przekleństwem ich nazwać.

  Odpowiedz
 • OBSERWATOR 2(2014-08-07 20:58) Zgłoś naruszenie 00

  Jeden z nielicznych artykułów pokazujący paranoję, która towarzyszy dyskusji na temety przyszłości emerytur. Niestety absurdy te (tu nazwane mitami) są równiez wynikiem celowej polityki rządu i mediów - prowadzonej w celu usprawiedliwiania kolejnych kroków w "dokręcaniu sruby" społeczeństwu a głównie emerytom. Teraz juz "przegięto" i na siłę zaczyna się próbować odbudowywać autorytet państwa w tym obszarze.

  Szkoda,że artykuł nie jest udodtępniony w internecie w pełnej wersji.

  Pamietajmy, że jest wiele innych mitów związanych z problemami emerytalnymi. Kolejnym jest to, iz będzie w przyszłości wielki przyrost liczby emerytow spowodowany powojennym wyżem demograficznym. To tylko mit - wyż wymarł juz w 40 % a pozostała znaczna część "wyżu" juz dziś jest na emeryturach. Warto zapoznac się z liczba kont emerytalnych z tego okresu a nie "prognozować" na podstawie własnych wyobrażeń.

  Odpowiedz
 • Ochrona(2014-08-26 14:07) Zgłoś naruszenie 00

  Czy jest ochrona rządu kobiet b/z na wiek z 40-letnim stażem pracy ???

  Odpowiedz
 • OCHRONA KOBIETlz 40-LETNIM STAŻEM PRACY B/Z WIEK(2014-08-26 14:06) Zgłoś naruszenie 01

  OCHRONA KOBIET przed zwolnieniem z 40-LETNIM STAŻEM PRACY b/z NA WIEK - NOWE PRZEPISY 2014

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!