« Powrót do artykułu

KRUS nie do reformy. Rolnicy nadal nie będą płacić składek

Rolnicy jeszcze długo nie będą płacić składek od swoich dochodów. Resort rolnictwa nie zamierza wprowadzać zmian w ubezpieczeniach

 • Dlaczego prace nad przepisami umożliwiającymi zastąpienie podatku gruntowego przez PIT zostały wstrzymane? Tego szef resortu już nie wyjaśnia.
 • Ubezpieczenie zdrowotne w KRUS
statystyki

Komentarze (54)

 • gosc(2014-05-28 15:28) Zgłoś naruszenie 40

  do Rolnik.
  A dlatego, że Konstytucja RP mówi o równości a nie niewolnictwie polegającym na tym, że jedni muszą pracować na drugich.

  Odpowiedz
 • zdziwiona(2014-05-28 13:44) Zgłoś naruszenie 40

  Do nr 3 analityka, piepszysz z tym nie osiąsiaganiem dochodow przez rolnikow - 18, 5 ha dochod netto 20 tys. Ale w roku powchodziły do tego gospodarstwa dotacje bezpośrednie + celowe/skrobiowa/ w wys. 16 000 zl . Gdzie one zostały ujęte? Wygląda, że dla rolnika to pozycja księgowa z księżyca nigdzie nie ujmowana. Ale razem to 36 000.
  Przedsiębiorca musi płacić ZUS nawet jak w danym miesiącu ma straty!!! Zrozumiałeś pseudo-analityku? Ciekawe dlaczego uważasz, że rolnik nie mający zysku i tak nie będzie płacił? Będzie i będzie się na zapłatę zadłużał lub wyprzedawał. Allbo wszyscy w ZUS-ie albo wszyscy na zasadach KRUS-owskich. Optuję za tym drugim + kto chce i może ubezpiecza się dodatkowo gdzie tam chce.
  a do nr 5 rolnika - ok, cieszy mnie, że chociaż znasz zagrożenia jakie grożą kazdemu ze strony US i nie chcesz by ciebie to spotkalo. A ja chcę byś czuł się tak samo zagrożony jak reszta społeczeństwa. Jak wszysycy dostaniemy w dupę to może zrzucimy to ponad 20- letnie jarzmo, upodleni wszyscy równo, może wreszcie zjednoczeni zadziałamy choćby nawet krwawo.

  ---
  Panie Serafin jakie szkolenia dla rolników? A szkoliliście ludzi z miast po wprowadzeniu nowych przepisow podatkowych i przepisó ZUS, NFZ itd. dla firm? A szkoliliście pracownika etatowego gdy wprowadziliście PIT?
  Bez przerwy PSL sugeruje, że rolnicy to skończone tumany i niczego nie potrafią ogarnąć. Jak nie ogarniają to niech płacą księgowym i innym doradcą!
  ---
  Jeśli mimo ogromnych dotacji i zwolnien z danin podatkowych/ skladek rolnik polski dalej wychodzi na minus to znaczy

  Odpowiedz
 • Justa01(2014-05-28 12:42) Zgłoś naruszenie 30

  W 100% popieram wypowiedż "quano"poz.8 oraz "gość" poz.2
  Nasi posłowie nie mogą poradzić sobie z uregulowaniem spraw rolników -KRUS gdyż nie mają na to czasu. Czas poświęcają na swoją karierę i finanse. Minister rolnictwa jeśli jest taki dobry dla rolników to może sam ze swojej kasy będzie im dopłacał a nie z kasy innych podatników. Mam kilka rodzin rolniczych zamieszkających na wsi. Od kilku lat ich stopa życiowa wzrosła o 1000 % i śmieją się z nieudolności oraz bezradności naszego rządu w uregulowaniu przepisów dotyczących rolników. Oni budują nowe piękne domy, kupują nowoczesne maszyny i nabijają sobie kasę. Pełny rozkwit i śmieją się jak to oni mówią z " mieszczuchów" żyjących w biedzie i na zasiłkach. W tej sytuacji powinna nastąpić wymiana bezradnego Ministra
  Rolnictwa

  Odpowiedz
 • zx(2014-05-28 15:51) Zgłoś naruszenie 30

  PSL chce więcej chce podwyższać emerytury Krusowcom kosztem reszty emerytów i nazywa to solidaryzmem społecznym emerytów.Wielka szkoda q... że przy placeniu składek i podatków ten solidaryzm PSL ma w d...

  Odpowiedz
 • EWA(2014-05-28 14:15) Zgłoś naruszenie 30

  I w ten sposób rządzący wybrali sobie elektorat. Ja, jako osoba dyskryminowana przez to patologiczne, nikczemne państwo nie czuję się pełnoprawną obywatelką i przeklinam rządzących!

  Odpowiedz
 • k.w.(2014-05-28 14:26) Zgłoś naruszenie 30

  Przecież rolnicy w znacznej większości nie głosowali na PSL, tylko na PiS. Przywileje. przywileje...nie ma temu końca.

  Odpowiedz
 • ktos(2014-05-28 20:45) Zgłoś naruszenie 20

  mieszkam na wsi choć sam pracuje i nie jestem rolnikiem, na około mnie są rolnicy którzy są w krusie a dochody mają na poziomie od 100 tyś zł rocznie w górę
  NO to teraz odpowiedzcie mi gdzie jest sprawiedliwość
  Rolnik się z was śmieje

  Odpowiedz
 • kajtek(2014-05-28 18:24) Zgłoś naruszenie 20

  dokładacie do ciężko pracujących rolników . a kto dopłaca do 40 letnich emeryckich darmozjadów z policji wojska straży pożarnej straży granicznej służby wieziennej itp.

  Odpowiedz
 • EWA(2014-05-28 14:34) Zgłoś naruszenie 20

  jestem ciekawa, czy podatnicy bez przywilejów mogliby złożyć pozew przeciwko państwu polskiemu w sprawie jawnej dyskryminacji i wygrać sprawę przed jakimś europejskim sądem (bo przecież przed polskimi usłużnymi sądami jest to wykluczone)?

  Odpowiedz
 • Arogancja PSL(2014-05-28 23:22) Zgłoś naruszenie 20

  Arogancja PSL, uprawiającego polityczną prostytucję od lat, rośnie w siłę. W 2012 roku płatnicy ZUS zwaloryzowali emerytury z KRUS, niech pan Minister Rolnictwa upubliczni ile środków finansowych w setkach milionów zł. przesunięto z ZUS do KRUS, żeby ta waloryzacja się dokonała. Spodobało się, a ponieważ waloryzacja kwotowa jest niezgodna z Konstytucją, to PSL dąży obecnie do zmiany Konstytucji. Nie płacą podatków, składki zdrowotnej, dopłaty mają w każdej dziedzinie, więc teraz jeszcze marzy im się waloryzacja, która im będzie podwyższała emerytury a tym co płacili wysokie składki świadczenie będzie sukcesywnie obniżane (...) Jak widać z wyroków TK też sobie ta partia nic nie robi (...)

  Odpowiedz
 • Do rolnika(2014-05-28 11:09) Zgłoś naruszenie 20

  Emerytura z ZUS też nie większa a opłaty ile razy większe ??? W bonusie niejeden pracownik fizyczny również dostaje zniszczony układ kostno - stawowy. Małego przedsiębiorcy nikt nie pyta czy ma za co zapłacić składki które są obliczane nie od faktycznego dochodu ale tego wymyślonego przez "mądrzejszych" w rządzie. To właśnie tam zdecydowano, że lepiej żeby płacić od hipotetycznego dochodu a nie rzeczywistego. Efekt jest taki że się nie płaci w ogóle - bo z czego jak dochód za cały miesiąc to 500 - 600 zł.

  Odpowiedz
 • zochna(2014-05-28 18:47) Zgłoś naruszenie 20

  To głównie "rolnicy" z Wiejskiej nie chcą. Święte krowy! jak najszybciej wszyscy!!! do jednego systemu. nie ma powodu wyróżniać żadnej, powtarzam, żadnej z grup zawodowych.

  Odpowiedz
 • andrzej sylwestrzak(2014-05-28 15:02) Zgłoś naruszenie 20

  Rodacy,
  za zaniechania, brak reform, koniunkturalizm,
  czas pokazać czerwoną kartkę rządzącym tj. PO i PSL.
  Nie dot. to tylko tej grupy społecznej, a wielu innych grup uprzywilejowanych, w tym zabezpieczających interesy władzy.

  Jak długo jeszcze, jedni będą żyć kosztem drugich.
  Władza, nie rozwiązuje problemów kraju, obywateli, a jedynie symuluje rządzenie, dba jak zabezpieczyć własny interes, utrzymać się przy u władzy.
  Czas to zmienić. Zbliżają się kolejne wybory. Powiedzmy dość takiemu sprawowaniu władzy.

  Odpowiedz
 • Gdzie jest ta partia uczciwości PO(2014-05-28 21:55) Zgłoś naruszenie 10

  Dlaczego Rolnik ma nie płacić składek tak jak każdy pracownik? Rolnik ma dopłaty do paliwa , dopłaty do hektara , minimalne opłaty rentowo-emerytalne , natomiast robotnik nie ma żadnych dopłat, nikt mu nie dopłaca za obuwie w którym idzie do pracy , natomiast musi płacić podatki i różnego rodzaju opłaty rentowo-emerytalne . Uważam że na wiosce należy ustalić podatek od hektara w jakiejś wysokości , minimalne do 1,5h a od 3h normalny podatek w przeliczeniu ile z hektara można uzyskać i ustalić średnią opłatę , obecnie rolnik żyje lepiej jak robotnik z pracy najemnej robotnik musi kupić wszystko do życia a rolnik może to wyhodować.Każdy obawia się PSLu niech w końcu będzie normalnie i niech będzie ten problem uregulowany.

  Odpowiedz
 • Stiff(2014-05-28 16:03) Zgłoś naruszenie 10

  Dlaczego w Wielkiej Brytanii minimalna obowiązkowa składka na ubezpieczenie społeczne to 11 Funtów miesięcznie a w Polsce ok. 1000 zł,. W POLSCE 20 razy W I Ę C E J !!!

  Odpowiedz
 • ekonomista(2014-05-28 13:50) Zgłoś naruszenie 11

  ZUS , KRUS zasiłki dla bezrobotnych wszelkiego rodzaju przywileje i 70% urzędników itd. powinno się całkowicie zlikwidować no i obniżyć podatki .Gdyby to zrobiono to bezrobocie znika ludzie się bogacą , bo kraj jest wtedy bogaty, gdy społeczeństwo się bogaci, a nie jak w tej chwili tylko nieliczni którzy są przy tz.korytach .Jedyna nadzieja w Korwinie Mikke

  Odpowiedz
 • Rodacy przypilnujmy tą partię dobroci PO(2014-05-28 22:21) Zgłoś naruszenie 10

  Rolnik ma różnego rodzaju dopłaty- robotnik ich nie ma , rolnik ma zmniejszone opłaty emerytalno-rentowe- robotnik ich nie ma. PO rządzi już 7 lat, obawia się PSLu że ich wykolegują tak jak owego czasu wykolegowali SLD ale w końcu trzeba przestać jeżdzić na grzbiecie robotnika bo jak robotnicy się za was wezmą to pójdziecie za przykładem Janukowicza.Pracodawcy takich obciążeń też nie wytrzymają -za duże składki ZUSwski podatki w górę a zarobki w duł,macie prawie 5 miesięcy do wyborów , mam nadzieję że rozumiecie że nóżki od stołków mogą wam się wyłamać

  Odpowiedz
 • rtv(2014-12-30 19:49) Zgłoś naruszenie 00

  niech wywalą trochę urzędasów z biur,to zaraz będzie więcej kasy,bo ich przybyło trzykrotnie;

  Odpowiedz
 • swiete krowy(2015-04-26 23:05) Zgłoś naruszenie 00

  Indie maja swiete krowy, a my swietych rolnikow. Nierobow zyjacych na koszt reszty spoleczenstwa. I ani komoruski ani duda, ani zaden kandydat na pozal sie boze prezydenta tego socjalistycznego grajdola nie odwazy sie zrownac obywateli zgodnie z konstytucja RP, ten papier to nadaje sie tylko do sracza.

  Odpowiedz
 • dunlop(2014-05-28 22:57) Zgłoś naruszenie 00

  Ta kompania PSL najbardziej zrekinowana orda na świecie...inaczej najsprawniejsza prostytutka polityczna świata.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!