Najbardziej przepłacani aktorzy w 2012 roku - ranking "Forbesa"

Magazyn "Forbes" sporządził listę najbardziej przepłacanych aktorów w Hollywood.  Pojawienie się ich nazwisk w obsadzie generuje najmniejszy zwrot inwestycji w produkcję filmu.

 • W Hollywood za udział w filmie aktorom płaci się nawet kilkadziesiąt milionów dolarów. Niektórzy nie są warci tak dużych pieniędzy. Ranking najbardziej przepłacanych aktorów magazynu "Forbes" powstał po podliczeniu zysków z ich trzech ostatnich filmów. Dane pochodzą z listy Celebrity 100 i Box Office Mojo.
 • 10. Sarah Jessica Parker (1 dolar zainwestowany = 7 dolarów zwrotu) Wystarczy, że aktorka na chwilę oddali się od projektów związanych z "Seksem w wielkim mieście" a zyski zaczynają gwałtownie spadać. Jeden z jej ostatnich projektów "I Don't Know How She Does It" zarobił jedynie 30 mln dolarów przy kosztach produkcji na poziomie 25 mln.
 • 9. Ben Stiller (1 dolar zainwestowany = 6,5 dolara zwrotu). Zazwyczaj filmy z udziałem tego aktora radzą sobie świetnie w box office. Stiller rząda jednak zawrotnych kwot za udział w produkcjach, więc jedna wpadka powoduje dołączenie do klubu przepłacanych aktorów. Taką wpadką był udział w projekcie "Tower Heist".
 • 8. Denzel Washington (1 dolar zainwestowany = 6,3 dolara zwrotu). Zazwyczaj Washington rezygnuje z udziałów w zyskach na rzecz dużego czeku za samo zaangażowanie się w projekt. Inaczej postąpił w przypadku filmu "Flight", którego późna premiera wykluczyła jednak z obliczeń dokonanych przez "Forbesa"
 • 7. Adam Sandler (1 dolar zainwestowany = 6,3 dolara zwrotu). Sandler za udział w filmie rząda około 20 mln dolarów. To niezbyt wygórowana kwota w porównaniu z innymi gwiazdami zestawienia. Tak wysokie miejsce w rankingu aktor zawdzięcza filmowi "Jack and Jill", który okazał się finansową klapą.
 • 6. Nicolas Cage (1 dolar zainwestowany = 6 dolarów zwrotu). W ciągu ostatnich 3 lat Cage zagrał w 10 filmach. Większość z nich nie przyniosła wysokich zysków np. "Drive Angry" zarobił na całym świecie jedynie 29 milionów dolarów.
 • 5. Jack Black (1 dolar zainwestowany = 5,2 dolara zwrotu). Animacja, do których podkłada głos zarabiają dziesiątki milionów dolarów. Gorzej jest w przypadku innych filmów. "The Big Year" kosztował 40 milionów dolarów - zarobił 7 mln.
 • 4. Sandra Bullock (1 dolar zainwestowany = 5 dolarów zwrotu). Obecność aktorki w zestawieniu może zaskakiwać. W 2009 roku wraz z filmem "The Blind Side" osiągnęła i finansowy szczyt. W kolejnych latach nie wiodło jej się równie dobrze.
 • 3. Reese Witherspoon (1 dolar zainwestowany = 3,9 dolara zwrotu). Reese jest jedną z największych gwiazd w Hollywood. Jednak ostatnie wyniki finansowe filmów z jej udziałem nie rekompensują producentom jej wynagrodzenia. "How Do You Know" zarobił 50 mln dolarów - kosztował 120 mln dolarów.
 • 2. Katherine Heigl (1 dolar zainwestowany = 3,4 dolara zwrotu). Aktorce udało się przejść z teelwizji do filmu. Początki były udane ("Knocked Up", "27 Dresses"). Jej ostatni film o symbolicznym tytule "One For The Money" zarobił jedynie 37 mln dolarów.
 • 1. Eddie Murphy (1 dolar zainwestowany = 2,3 dolara zwrotu). Ostatnie filmy aktora "Meet Dave", "A Thousand Words" i "Imagine That" zaliczyły spektakularne klapy.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!