« Powrót do artykułu

Premier przedstawi w Sejmie projekt ustawy ws. "trzynastek" dla emerytów

 Pierwszym punktem zaczynającego się w środę posiedzenia Sejmu będzie projekt ustawy ws. "trzynastek" dla emerytów, który przedstawi premier Mateusz Morawiecki - poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak dodała, posiedzenie Sejmu będzie trwało trzy dni.

emeryt emerytura senior seniorzy

żródło: ShutterStock

Chodzi o rządowy projekt ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów.

statystyki

Komentarze (9)

 • Myśleć przed szkodą.(2020-01-08 12:09) Zgłoś naruszenie 132

  ... Dlaczego nikt z polityków PiS oraz dziennikarzy nie przypomina SLD ich rządu Millera/Hausnera/Chłoń-Domińczak (PSL), kiedy to, bodajże w roku 2003 z dziką, sadystyczną radością odbierali Polakom, co tylko mogli. Nie było dnia, by nie wychodzili przed kamery i nie obwieszczali tego, co akurat likwidują. Np. zlikwidowali COROCZNĄ WALORYZACJĘ RENT I EMERYTUR (!), świadczenia przedemerytalne, fundusz alimentacyjny itd, itd..... Na nic nie mieli ponoć pieniędzy. Dopiero pierwszy rząd PiS to wszystko poprzywracał. Emeryci wtedy również dostali jednorazowy dodatek do emerytur a jak było za Ryżego, to wiemy. Proszę to nagłaśniać, bo tak było, dokładnie to pamiętam i na pewno są na to dowody i dokumenty. To jest bardzo ważne, bo jak dziś słucham Czarzastego, gdy obiecuje 1.700 zł najniższej emerytury, gdyby doszli do władzy, to sorry....ale nożyk się w kieszonce otwiera. Bardzo proszę o nagłośnienie tego. Pozdrawiam.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • emerytka(2020-01-08 11:15) Zgłoś naruszenie 413

  Wg mnie trudno nazwać to trzynastką. Uważam, że trzynastka powinna odpowiadać wysokości pobieranej emerytury a nie najniższej emerytury. Pracował 10 lat i tyle samo otrzyma co druga osoba pracowała 40 lat.Do pieniedzy wszyscy równo a do pracy najlepiej spać do południa, bo frajerzy na nich pracują. Masakra.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • kolejny sukces wyborczy(2020-01-08 16:23) Zgłoś naruszenie 21

  Szkoda że Matołusz nie podał ile w ciągu tylko ostatnich 5 albo 10 lat nagrabiło od emerytów. 1000 zł to ochłap przy kwotach które emeryci stracili podczas corocznych "podwyżkach" świadczeń. Ciekawe dlaczego minimalna płaca z roku 2010 przez 10 lat wzrosła o 97% (z 1.317zł do 2.600zł) a minimalna emerytura jedynie o 70% (z 706,29 zł do 1200 zł) . Nawet dziecko z podstawówki jest w stanie obliczyć że aktualna minimalna emerytura obliczona w stosunku do płacy minimalnej powinna wynosić 1.391 zł. Każdy emeryt grabiony jest co roku na kwotę minimum 2.297 zł Złodziej zabiera emerytowi 2.297 zł i zwraca mu ochłap w kwocie 1.200 zł aby tetryk szedł na wybory i zagłosował na okradających go.

  Odpowiedz
 • EMERYTKA EWK(2020-01-14 20:27) Zgłoś naruszenie 01

  Emerytka EWK. Matki na tak zwaną EWK poprzechodziły po 20 latach stażu pracy. Pracowały, gdyż nie było takiej alternatywy która jest obecnie. Ta grupa rodziców niepełnosprawnych dzieci otrzymuje dzisiaj minimalne renty i emerytury.Nie było woli politycznej rządu Platformy Obywatelskiej by taką błędną sytuację poprawić. Tym samym te osoby stały się wykluczone ze społeczeństwa i poszkodowane przez państwo polskie. Domagają się równego traktowania z rodzicami otrzymującymi świadczenie pielęgnacyjne, Znaczący wyrok gorzowskiego sądu o pobieraniu emerytury i świadczenia pielęgnacyjnego. Sąd w Gorzowie sugeruje też, że przepisy w tej sprawie powinny być zmienione tak, by jednoznacznie można było przyznawać opiekunom prawo do świadczeń w jednakowej wysokości.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!