« Powrót do artykułu

Emeryci beneficjentami rządowych propozycji

1200 zł brutto – tyle wyniesie w przyszłym roku trzynasta emerytura. Tak wynika z projektu ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, skierowanym przez resort rodziny i pracy do konsultacji.

emerytura

żródło: ShutterStock

Wydatki związane ze zmianą zasad waloryzacji w 2020 r. wyniosą ok. 1,8 mld zł. W 2020 r. środki w wysokości 726 mln zł pochodzić będą z ZUS, a 813 mln zł z KRUS.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • realista(2019-12-17 09:50) Zgłoś naruszenie 61

  Człowieku z jakiego funduszu solidarnościowego przecież emeryt też ma ściągany podatek, to z własnych pieniędzy dostanie 13 tkę. Robicie z ludzi jak zawsze idiotów.

  Odpowiedz
 • viola(2019-12-17 11:10) Zgłoś naruszenie 52

  Od emerytur nie powinno pobierać sie podatków !, trzynasta emerytura w wysokości i pełnego miesięcznego świadczenia emerytalnego i tylko dla emerytów NIEPRACUJĄCYCH ! ( bo maja podwójnie ) , a czternasta przewidywana emerytura powinna być dla wszystkich emerytów niepracujących i wypacana przed Bobym Narodzeniom, tak jak mają dodatkowe pieniądze wszyscy urzędnicy, mundurowi, samorządowcy itd. Dobrą propozycje ma p.Kośiniak - emerytury bez podatków

  Odpowiedz
 • Krzysztof M.(2019-12-16 10:23) Zgłoś naruszenie 11

  A resztę przymusowo do PPK i niech nie protestują, jak się znacjonalizują.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!