« Powrót do artykułu

Samorząd chce zwolnienia lekarzy emerytów z podatku

W obliczu braków kadrowych należy zachęcać lekarzy do dalszej pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jednym z czynników ekonomicznej zachęty mogłoby być zwolnienie przychodów uzyskiwanych z tytułu wykonywania zawodu z PIT. Z taką propozycją wstąpiła Naczelna Rada Lekarska (NRL) w apelu do resortu finansów.

Lekarz, zdrowie, szpital

żródło: ShutterStock

Resort finansów nie odniósł się jeszcze do apelu NRL.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • dziadek(2019-12-11 08:22) Zgłoś naruszenie 30

  no to odetchnąłem - nic o pielęgniarkach, a to oznacza, że ta grupa zawodowa jest obsadzona z nadmiarem etatowym. Każda pielęgniarka pracuje swoje 8 godzin i jest wynagradzana za etat w wysokości = średniej krajowej

  Odpowiedz
 • iatros(2019-12-11 09:22) Zgłoś naruszenie 10

  Nic mi nie daje zwolnienie z podatku. Nie wracam do zawodu. Nie będę się bawić w e-zwolnienia i e-recepty oraz kasę fiskalną online. Całe życie pisałem na papierze. Uczciwie wystawiałem zwykłe rachunki. Basta.

  Odpowiedz
 • mn(2019-12-11 10:50) Zgłoś naruszenie 10

  ytuł brzmi: " Emeryci pracują, młodzi czekają" A każdy pobierający już emeryturę pracujący nadal w instytucjach tzw"Budżetowych" są nieetyczni, nieuczciwi i bezczelni. A zatrudniający ich są równie tacy. Albo emerytura, albo praca.

  Odpowiedz
 • yyy(2019-12-11 10:32) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego tylko emerytów lekarzy zwalniać z podatku? Wszyscy pracujący emeryci widać są pracodawczom potrzebni!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!