« Powrót do artykułu

Emerytalny zamęt, czyli mieszanie herbaty bez cukru [OPINIA]

Nasza reforma emerytalna kończy w tym roku 20 lat. Najbardziej głośni uczestnicy medialnej debaty mówią, że to czas na zmiany. I słychać to zarówno z lewicy, Konfederacji, jak i od osób mianujących siebie wolnorynkowcami.

Grzegorz Osiecki

autor: Wojtek Górskiżródło: DGP

Grzegorz Osiecki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Inspektor Pracy -to smutne...(2019-11-26 09:38) Zgłoś naruszenie 41

  do Solidarności ....a jednak nic się nie zmieniło. Nawet pracownicy po 45 latach pracy z sobotami i świętami bez dni zamiennie wolnych jak to za komuny bywało ,bez wakacji i ferii ,zatrudniani często w szkodliwych i nieb warunkach pracy jak żródła Izotopowe ,rteć i jej opary ,wysok i nieb ciśnienia ,temp ,napięcia --nie mogą nawe tza PISu iść na emerytury.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ubostwo emerytow w dolnej polowie swiadczen ZUS(2019-11-28 12:20) Zgłoś naruszenie 10

  Polowa emerytow z ZUS czyli znacznie ponad 3 mln seniorow otrzymuje swiadczenie ponizej 1600 zl netto, polowa kobiet czyli okolo 2 mln ponizej 1400 zl netto. Szczegolnie ciezka sytuacje z dolnej polowy emerytur ZUS maja samotni seniorzy/seniorki, ktorych liczba moze dochodzic do 1,5-2 mln osob. -------- Dochod w wysokosci 1400 zl dla 1-osobowego gospodarstwa, po uwzglednieniu przelicznikow ekwiwalentnych, oznacza tyle samo co dla rodziny 2+2DM kwota 2940 zl czyli 760 zl na 1 osobe po transferow socjalnych.

  Odpowiedz
 • Systemowy (2019-11-27 10:09) Zgłoś naruszenie 00

  Te systemy emerutalne tzw solidarnościowe to jak piramidy finansowe - jak będą nowi członkowie to się kręci są wypłaty dla starych ale jak nowych coraz mniej to i wypłaty małe . Ten system ma ponad 100 lat a nie 20 . Potrzebna nowa piramida ale co zrobić z ludzmi ktorym trzeba płacić ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!