« Powrót do artykułu

Świadczenie "Mama 4 plus" otrzymuje już ponad 48 tys. osób

Po 3,5 miesiącach funkcjonowania programu "Mama 4 plus" przyznano już ok. 48,6 tys. rodzicielskich świadczeń uzupełniających - poinformowała PAP szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Ok. 1,8 tys. decyzji o przyznaniu świadczenia dotyczyło osób, które wychowały powyżej 9 dzieci.

Mama 4 plus

żródło: ShutterStock

Wypłata świadczenia przysługuje od pierwszego dnia miesiąca, w którym prezes ZUS lub KRUS wydał decyzję, nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym wnioskujący osiągnął wiek emerytalny.

statystyki

Komentarze (4)

 • Klara(2019-06-19 18:35) Zgłoś naruszenie 110

  A na obrazku widać, jak dzieciaki wyposażone w plecaczki maszerują do szkoły i przedszkola, czyli mama "zarobiona". Odbierze z placówki około 16, to rzeczywiście na pracę nie ma czasu.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2019-06-19 17:42) Zgłoś naruszenie 90

  Może teraz po świadczeniach plus szlachetny rząd oraz PIS wprowadzi jeszcze ustawe pt. EMERYTURA STAŻOWA ile my pracujący od 15 roku życia mamy czekać na decyzję szlachetnego rządu , PREZYDENTA , ORAZ uczciwej partii PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI , jedynie zastanawia nas to dlaczego PIS i Prezydent TAK NIE CHCA WPROWADZIC TEJ USTAWY ale wybory tuż tuż poczekamy zobaczymy .Pozdrawiam 44 lata pracy i dalej pracuję by inni mogli nic nie robić i odpoczywać .

  Odpowiedz
 • Bjo(2019-06-24 06:12) Zgłoś naruszenie 10

  A jaki dochod dla państwa produkuja dzieci tych matek? Ile z nich ciągnie do kieszeni innych po zasilki?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!