« Powrót do artykułu

W maju wszyscy emeryci i renciści otrzymają dodatkowe świadczenie

W maju wszyscy emeryci i renciści otrzymają dodatkowe świadczenie w jednakowej wysokości 1100 zł brutto, czyli równej kwocie najniższej emerytury. Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r.

Polski złoty, pieniądze

żródło: ShutterStock

Sam projekt nie zyskał akceptacji m.in. Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, który uznał to za „próbę prostego przekupstwa politycznego, podjętą w gorącym okresie poprzedzającym dwie kampanie wyborcze”. Natomiast OPZZ podkreśla konieczność zmiany współczynnika waloryzacji rent i emerytur zależnego od wzrostu wynagrodzeń z 0,2 proc. na 0,5 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • gość(2019-03-27 20:39) Zgłoś naruszenie 50

    Uważam, że 880 zł wypłacone emerytowi szybko się rozejdą. Jeśli komuś brakuje na życie powinna się włączyć opieka społeczna. Natomiast za te kilka miliardów złotych można byłoby wybudować domy spokojnej starości z prawdziwego zdarzenia na wzór Domu w Skolimowie. W dużych miastach przeszło 100 tysięcy starszych osób mieszka samotnie i kiedyś będą potrzebowali 24 godzinnej opieki .I kto im ją zapewni ??? Społeczeństwo się starzeje i trzeba mieć pomysł na zabezpieczenie ostatnich lat życia takim osobom. Wszyscy kiedyś będziemy starzy i zniedołężniali. Dzisiejsza emerytura nie pozwala większości skorzystać z prywatnych domów opieki. Może pomyśleć o dofinasowaniu przez państwo takiego pobytu .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Figa z makiem????(2019-03-27 15:42) Zgłoś naruszenie 40

    A co dla 58+ gdzie nic z ZUS????? Zlikwidowano pomostówki dla Polaków w wieku 60 lat. Zlikwidowano emerytury po 40 latach pracy , bez względu na wiek.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!