« Powrót do artykułu

Emerytura+ nie będzie dochodem do świadczeń

Dodatkowe świadczenie, które w maju otrzymają emeryci i renciści, nie będzie wliczane do dochodu przy ubieganiu się nie tylko o wsparcie z pomocy społecznej, ale też o świadczenia rodzinne.

emeryt6

żródło: ShutterStock

Etap legislacyjny. Projekt ustawy przed przyjęciem przez rząd

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • EM(2019-03-28 13:36) Zgłoś naruszenie 20

    Pytałam już na facebooku, ale nie ma odpowiedzi. Może tu ktoś odpowie? Mam pytanie, wydaje mi się dość istotne dla wielu emerytów - czy ten jednorazowy dodatek do emerytury będzie miał wpływ na zwolnienie z abonamentu RTV z tytułu dochodu z emerytury niższego od 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce? Bo jeśli tak, to osławione 1100 zł, które okazało się 888,25 zł netto, pomniejszy się o dalsze 272,40 zł i wyniesie 615,85 zł.

    Odpowiedz
  • niepis(2019-03-26 12:52) Zgłoś naruszenie 10

    Ale do podatku już będzie. Jak wiadomo PiS nie dotrzymał obietnicy wyborczej i nie podniósł kwoty wolnej od podatku. Jedynie zrobił wyjątek dla przychodów do ok. 1000 zł/mc. Przy tym progres podatkowy strzela w górę jak rakieta.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!