« Powrót do artykułu

Matczyna emerytura pozbawi wsparcia na opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny

Przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego uniemożliwi uzyskanie wsparcia na opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny.
emerytura pieniądze

żródło: ShutterStock

W określonych przypadkach matka może być pozbawiona prawa do otrzymywania świadczenia na skutek wcześniejszego umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej lub placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (13)

 • Kasia(2018-09-06 15:17) Zgłoś naruszenie 261

  nareszcie ktoś pomyślał! Państwo, w którym niektórzy bez opodatkowania i oskładkowania na wyścigi chcą wszystkich datków! A po drugiej stronie spracowani ludzie, z których zdarto podatkii składki są nędzarzami na starość

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • oszukana(2018-09-07 10:02) Zgłoś naruszenie 161

  A kiedy w końcu minister Rafalska odda czerwcowym emerytom bezczelnie ukradzione 10% emerytur ? Tak jak Ministerstwo Pracy itd. z ZUSem okradają cichcem emerytow to jest łamanie podstawowych zasad równośći wobec prawa. Minister obiecywała w 2017 r rozwiazac ten problem i nic nie zrobiła. Ale rozdawać kolejnym grupom wyborców nasze pieniądze to potrafi. Zakłamanie i cynizm. Dobra zmiana w państwie Prawa i Sprawiedliwości., Prezesowi Kaczynskiemu to ZUS potrafił doradzić jak ominąć czerwcową pułapkę ale w poprzednich latach to pracownicy ZUS mieli zakaz pouczania składających wnioski o emeryturę. A swoją drogą to jak mogą patrzeć w lustro pracownice ZUS dokonujące tego oszustwa..

  Odpowiedz
 • jul(2018-09-07 07:25) Zgłoś naruszenie 124

  Tylko kobiety o kurzym móżdżku nie chcą pracować - każda normalna kobieta chce pracować daje to poczucie wolności - nie neguję rodzenie dzieci jeżeli ktoś chce - proszę - a tylko plebs chce siedzieć w domu

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • janusz(2018-09-06 16:58) Zgłoś naruszenie 122

  A kiedy wprowadzicie wreście ustawę by przechodzić na emeryturę mając już przepracowane 35 lat kobiety i 40 lat mężczyzni skopro tak wszystkim rozdajecie emerytury może też szlachetny rząd oraz posłowie z PIS pomyślą też o tych co tyrają od 15 roku życia i mają dość robić na nierobów , czekamy na wasz ruch a jak nie to zobaczymy podczas wyborów . Do zobaczenia .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • odwieczna zasada świętych mężów i patriotów(2018-09-06 16:53) Zgłoś naruszenie 117

  1029,80 brutto - czyli netto około 800 zł. Kwota zniewalająca. Traci 1477 zł netto. Oto jak PiS wspomaga matki. Całkiem jak kościół nieślubne dzieci i grzeszne matki /mają dzieci bez chłopa na karku/. Czy Kasie rzeczywiście troszczy się o matki 4-go i więcej dzieci i ich rodziny niepełnosprawne? Kasiu to o czym piszesz dostaje agenci Rzymu płci obojga - tak dziwne to państwo daje agentom, swoim a nie ma dla narodu.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • frff(2018-09-07 08:19) Zgłoś naruszenie 103

  Wiadomo że 500 plus raczej nikt nie zlikwiduje. Chyba że naprawdę dopadnie nas mega kryzys. Ale przyjmując że 500+ będzie przez długie lata , to taka rodzina może się całkiem nieźle "ustawić". No bo skoro czwórka dzieci to czemu nie piątka lub szóstka... Przez 18 lat teoretycznie bierzesz 500 + na jedno dziecko, jeśli pomnożymy razy 4 lub 5 (rodząc dzieci co 2 lub 3 lata) to mamy ładną pensyjkę przez dłuugie lata. Potem emerytura i koniec. Oprócz "potomków" taka rodzina nic od siebie nie daję. Na jej "matczyny" trud pracuję ja, płacąc podatki i składki i posiadając jedno dziecko. Ona ma 500 +, bardzo często opiekę MOPRU/GOPSU w postaci opału, jakiś bonów, odzieży i zasiłków. Nie twierdzę, że wszystkie rodziny wielodzietne to patologia i nieroby. Ale większości nie wiele do szczęścia potrzeba i takie życie na koszt państwa to dla nich rewelacja. Wystarczy pojechać na bardziej odległą wieś. Pomysł mi się nie podoba!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!