« Powrót do artykułu

PPK pozwolą zarabiać lepiej niż na lokatach?

Firmy zarządzające pracowniczymi planami kapitałowymi będą musiały zarobić dla oszczędzających więcej, niż gdyby kupili oni pięcioletnie obligacje skarbowe. Tylko w takim wypadku otrzymają specjalną premię. Takie rozwiązania mają się znaleźć w ostatecznej wersji projektu ustawy o PPK.

emerytura

żródło: ShutterStock

Jednym z istotniejszych zapisów opublikowanej wczoraj wersji projektu ustawy o PPK jest pojawienie się w nim polityki inwestycyjnej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (13)

 • Inspektor Pracy(2018-07-18 17:36) Zgłoś naruszenie 241

  Ciekawe Który glupek w to uwierzy. Na pewno się jakiś znajdzie. Byli tacy co wierzyli że Polska zarobi na EURO 2012 ale akcji narodowego nie chcieli kupować .I choćby przyszło tysiąc Atletów i choćby zjedli PO tysiąc kotletów ja dopóki Tuska za słowa o dziedziczonych składkach z II filaru " udowodnijcie mi że ta kasa jest Wasza" - nie zobaczę zaobrączkowanego i za wiek emerytalny dla tych co długoletnio pracowali od najmłodszych lat ,w szkodliwych i nieb warunkach jak promieniowanie ,rtęć, halas ,pyły i gazy wybuchowe i substancje trujące , nieb napięcia ,bardzo wysok temp i ciśnienia, nie zobacze zasuwającego w dożywotnim obozie pracy ,nie uwierze w jakikolwiek system emerytalny tworzony przez Kogo-- kolwiek czy to ZUS czy nawet PiS. To jest zwykłe okradanie dalsze obywateli.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • expert emeryt(2018-07-18 21:51) Zgłoś naruszenie 93

  1. Pieniedzy z OFE nikt wam nie ukradł. Po pierwsze, nie były Wasze. Do ZUS płaciliście 19,52% z wynagrodzenia, tak jak przed OFE. I część z tych pieniedzy ZUS lokował w OFE, nie Wy. Lokował, zamiast wypłacać na bieżąco emerytom. Ale to sprawa ZUS, emerytury wypłacano jak należy. Po drugie, zapisy z OFE przeniesiono do ZUS a nie ukradziono. Zobaczcie też, ile zarobiły OFE w 2017r a ile wynosi waloryzacja subkonta w ZUS za 2017r, na którym te kwoty są zapisane. W ZUS jesteście zdecydowanie NA PLUS. 2. PPK to zupełnie coś innego. Pieniądze będą Wasze, bo wpłacane OPRÓCZ składki z 19,52% wynagrodzenia do ZUS. To podstawowa różnica w stosunku do OFE.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • pracz klamcy(2018-07-18 16:37) Zgłoś naruszenie 62

  już nas w OFE wyrąbali, oszusty, kłamcy, precz

  Odpowiedz
 • ribik(2018-07-18 15:02) Zgłoś naruszenie 51

  A co z OFE, czy odzyskamy pieniądze które nam ukradziono?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • asdf(2018-07-18 14:35) Zgłoś naruszenie 51

  Mamią, będzie lepiej jak na lokatach za to mniej dla emerytów. Popierajcie PPK- zarobią znajomi p. Mateuszka i inni maklerzy, co to będą rządzić się waszą forsą, a dla was 2 zł więcej niż z ZUS-u.

  Odpowiedz
 • Aleks(2018-07-18 16:55) Zgłoś naruszenie 30

  Che che replay z OFE - jak rozumiem ZUS dopłacić niepracujacym matkom tyle żeby miały 1 tys zł co m-c? Oplata za zarządzanie powinna być tylko wówczas jak ppk osiągnie zysk i % powinien być od zysków a nie od całości aktywów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!