« Powrót do artykułu

Uciekającym przed PPK rząd stawia tamę. Projekt osłabia pracownicze programy emerytalne

Co najmniej 50 proc. zatrudnionych musi wziąć udział w PPE, aby pracodawca nie musiał prowadzić PPK. Ten nowy warunek oznacza, że ucieczki od planów kapitałowych w zasadzie nie będzie.

Emeryt

żródło: ShutterStock

Pod koniec maja ukazała się nowa wersja projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Kuba(2018-06-07 21:00) Zgłoś naruszenie 150

    PPK czyli jak znowu własny Naród zrobić w bambuko..... Im wszystkim wcale nie chodzi o nasze Emerytury. Im zależy na stołkach ,kombinacjach i dojściach........ Rady Nadzorcze ,Zarządy -słowem kolesie królików.... Tych pieniędzy i tak nikt z przyszłych Emerytów nie zobaczy. Nie zobaczą jej też obecni pracownicy chociaż rozgłosi się w TV iż Średnia Płaca w Polsce Wzrosła co jest osiągnięciem rządu.. Gdyby Im zależało na pracownikach to osoby zatrudnione od najmłodszych lat ,bez wakacji ,ferii zimowych z długoletnim stażem ,w tym z sobotami, świętami ,nadgodzinami bez dni zamiennie wolnymi , zatrudnione w starych szkodl i nieb warunkach pracy mogły by już odchodzić na pełną emeryturą po 40 latach pracy ,ale Oni wszyscy myślą tylko o jednym: "jak dorwać się do żłoba wypełnionego nie Ich „złotym runem”” .Z podziwem oglądam i czytam stałe dążenie determinacyjne wszystkich grup trzymających władze w temacie jak rąbnąć spracowanym robotnikom kasę pod pretekstem zabezpieczenia Ich emerytur. Oni znowu utuczą sie na tym "dobrowolnym pomyśle" a klienci i tak zobaczą ta kase jak ****** niebo!-- już niedługo będzie okazja gdyż przyjdą za pewien czas Nowi Tuskowie itp i powiedzą:” udowodnijcie Mi że ta kasa jest Wasza!” --a i inne okoliczności się znajdą aby ją rabnąć, jak inflacja przy wymianie złotego na OJro. Wszak już wówczas te składki okażą się niczym nie wartą inwestycją ponieważ zwyczajnie stopnieją w wartości jak śnieg . No i jak kolejna kwestia –jak dać podwyżki aby nie dać! Rząd ogłosi że nastąpiła podwyżka wynagrodzeń , tylko ze znów Wy czytelnicy na tym nie zyskacie gdyż za kilkadziesiąt lat po tych składkach nawet smród nie zostanie a jak przyjdzie wojna to je gwizną na zbrojenia gdyż tak jest kolej postepowania w takich przypadkach i powiedza Wam „mieliście pecha”.. ..Czy widzieliście KRUSowca ktory zamiast rozwijać własna gospodarkę wpłacał by forse do takich zarządzających kolesi z II i III filarów . Nie! --gdyż wolał by ją sam przepić niż Im oddać .PiSowcy dajcie i Wy spokój bo nie wiecie co czynicie. Lepiej każcie płacić rzetelnie wysokie składki emerytalne na Tych których pracodawcy zatrudniali ,zatrudniają w szkodliwych i nieb warunkach pracy ale nie tych z Emerytur Pomostowych lecz faktycznie. Niech tacy pracownicy mają za co się leczyć jako zadośćuczynienie.

    Odpowiedz
  • ?????????????????(2018-06-07 20:57) Zgłoś naruszenie 130

    .........a co będzie jeżeli w firmie 99% powie i oświadczy pisemnie "NIE" -walcie sie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!