Obniżenie wieku emerytalnego, a ochrona przedemerytalna: Jak zmieniły się przepisy

Z początkiem miesiąca weszła w życie ustawa z 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2017 r. poz. 38), która przywraca obniżony wiek emerytalny. Nowe regulacje mają znaczenie nie tylko dla osób, które chciałyby już przejść na emeryturę, lecz także dla tych, które jeszcze trochę muszą na nią poczekać. Przepisy przejściowe tej nowelizacji zawierają bowiem ważne rozwiązania dotyczące ochrony przedemerytalnej pracowników, m.in. ustalają odrębne reguły dla trzech grup uprawnionych.

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Inspektor Pracy --najważniejszych nie chronicie!(2017-10-05 16:43) Zgłoś naruszenie 81

  ............Szanowni Państwo -przestańcie żartować.... „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury, co już jest grozą "i oznajmić w TV, że musi jako Premier i PO tych ludzi wstecznie ograbić gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny (prawo do emerytury w niższym wieku) za prace w szkodli i nieb warun pracy wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis 2 lata co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy . Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i odleciał nie na stale do Maciu Piciu -ale na nasz koszt na „wycieczkę życia”

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mark(2017-10-06 07:29) Zgłoś naruszenie 70

  Ludzie spracowani,którzy pracowali od 15 roku życia ,są dziś w wieku 60+ dalej pozostawia się bez żadnych środków do życia .Przepracowali 40+ lat ,wypracowali kapitał ,teraz pozostają na zupełnym śmietniku przez 5 lat .To jest tragedia ,w żadnym kraju tacy ludzie nie są pozostawieni bez żadnych środków do życia.Są bez pracy i żadnych szans na nią,nikt ich nie zatrudni w tym wieku ,po zasiłku / 8 m-cy / i co dalej - śmietnik.Ich wypracowany kapitał potrzebny jest dla tzw.Misiewiczów po 15,cz 20 latach niby pracy.To jest jawne złodziejstwo ,bez zdrowia,bez pracy - dramat.PO bezczelnie podniosło wiek emerytalny ,ci zaś takich ludzie całkiem olali .Tak wygląda prawo i sprawiedliwość w tym kraju.

  Odpowiedz
 • Gryzli(2017-10-05 16:48) Zgłoś naruszenie 41

  ---Masz racje ,robotników spracowanych w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,w soboty i swięta ,zatrudnianych za komuny po 1000 dni nadgodzin -Kto Ochroni skoro Tusk Ich wstecznie okradł Ustawą Pomostową.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!