« Powrót do artykułu

Dodatkowe emerytury nadal wielką niewiadomą

W II kw. tego roku do konsultacji międzyresortowych ma trafić projekt ustawy ustalający formy dodatkowego oszczędzania na starość. Wczoraj taką deklarację na posiedzeniu zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego złożył przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju. Okazało się też, że MPiPS uczestniczące w pracach zespołu i któremu podlega system emerytalny, nie bierze udziału w pracach nad kształtem III filaru i nie zna szczegółów nowych rozwiązań.

para dziadkowie emeryt emerytura

żródło: ShutterStock

MPiPS uczestniczące w pracach zespołu i któremu podlega system emerytalny, nie bierze udziału w pracach nad kształtem III filaru i nie zna szczegółów nowych rozwiązań.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • Inspektor Pracy(2017-03-29 10:31) Zgłoś naruszenie 391

  dodatkowe oszczędzanie na starość---hahaha tylko idiota w to uwierzy. ... Donald Tusk "udowodnijcie mi że te dziedziczone zgromadzone składki w II filarze są Wasze." --hahaha -tylko" Bohdan bankowy w to uwierzy". Ten kraj w temacie emerytur już dawno stracił wiarygodnośc.

  Odpowiedz
 • wybitny(2017-03-29 12:04) Zgłoś naruszenie 271

  Dodatkowe emerytury nadal wielką niewiadomą?To posłance p. Krzywynos pewnie zabiorą dodatkową emeryturę przyznana przez TUSKA w kwocie ok.6000,00 zł.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Raz już odzukali(2017-03-29 19:46) Zgłoś naruszenie 210

  Odkładanie na dodatkowa emeryturę owszem ale nie w takim kraju ja ten- bo już takie odkładanie było w postaci II filaru i gdzie sa te pieniądze? Środki miały byc dziedziczne, a nie ma ich wcale, bo zostały ludziom ukradzione. A przecież umowy zostały podpisane nie z państwem, które bezprawnie dokonało wywłaszczenia środków., a z funduszami,wiec jakim prawem podmiot trzeci rozwiązał te umowy? Kto normalny po tym wszystkim jeszcze raz zaryzykuje, no Chyba ze ma coś z głowa.

  Odpowiedz
 • Marian(2017-03-29 19:52) Zgłoś naruszenie 162

  Co w sprawie dziedziczenia emerytur po współmałżonkach.W krajach UE takie rozwiązanie jest już wprowadzone.

  Odpowiedz
 • ?(2017-03-29 10:39) Zgłoś naruszenie 112

  Obywatel interes odkladac na emerytura w bank swoj konto( a nie oszust) miec odroczony podatek.

  Odpowiedz
 • Wanda(2017-03-30 07:36) Zgłoś naruszenie 91

  CHA CHA dodatkowe emerytury - a kiedy PIS naprawi ustawę emerytalną art. 25 ust.1b który został wprowadzony 1.01.2013 r i działa wstecz do 2008 r i dyskryminuje kobiety urodzone w 1953 r .???? Wszyscy prawnicy od lewa do prawa twierdzą że ustawa nie może działać wstecz. CZY W POLSCE USTAWA MOŻE ZOSTAĆ WPROWADZONA BEZ OKRESU PRZEJŚCIOWEGO DLA NAJSŁABSZYCH KOBIET53 (mundurowi dostali 12 lat okres przejściowy) I DZIAŁAĆ WSTECZ DO 2008 R. I DYSKRYMINOWAC KOBIETY53 ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ I ROK URODZENIA ????

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xxx(2017-03-31 12:17) Zgłoś naruszenie 40

  Państwo nie raz , nie dwa razy ale wielokrotnie więcej razy zwyczajnie oszukało ludzi bedacych w powszechnym systemie emerytalnym ( podwyższenie przez PO wieku emerytalnego ; zagrabienie składek z OFE ; oszukańcze waloryzacje emerytur - które tak naprawdę nie miały charakteru waloryzacji , a były w mojej ocenie szwindlem władzy ..... a wszystko to za aprobatą TK z jego byłym Prezesem panem Rzeplinskim ). Ni e jestem zwolennikiem PIs-u , ale uważam że PO nie ma moralnego prawa czegokolwiek i komukolwiek zarzucać - w moim odbiorze to oszuści , da cna zakłamani i zupełnie nieodpowiedzialni - pozbawieni wyobraźni politycy - strojący się dla niepoznaki w ozdobne szaty . To nie PIS wygrało wybory , to Platfusy przegrały , to platfusy wepchnęły Nas wszystkich w objęcia PIS-u . Nie wiadomo kto jest gorszy , oba ugrupowania sa siebie warci .NIE MOZNA WIERZYĆ PRZEDSTAWICIELOM PO , A I PIS MA SWOJE ZA USZAMI - najlepiej by było aby oba zwalczające się obozy z dnia na dzień zniknęły z przestrzeni publicznej. Przepędzić jednych i drugich.

  Odpowiedz
 • janek(2017-03-29 20:55) Zgłoś naruszenie 43

  A nas chcą zabrać rentę rodzinną kobietom! Gratulacje dla rządu i ZUS

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!