« Powrót do artykułu

Wojewódka: Na emeryturę najlepiej oszczędzać w PPE

Począwszy od 1998 r., wprowadzono w Polsce trzy różne produkty, które miały stworzyć podstawy prawne do dodatkowego oszczędzania na emeryturę. To pracownicze programy emerytalne (PPE), indywidualne konta emerytalne (IKE) i indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE). Na podstawie danych gromadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego można wskazać dwa parametry opisujące popularność poszczególnych form.

emerytura pieniądze

żródło: ShutterStock

Analiza prowadzi do bardzo ważnej konstatacji o zasadności utrzymania oraz dalszego rozwijania PPE.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • Uprzywilejowany górnik z mundurowym. (2017-01-04 11:42) Zgłoś naruszenie 283

  Na emeryturę najlepiej nie oszczędzać , tylko brać ją w wieku 43 lat. Bo to na nas górników i mundurowych robić ma reszta hołoty do wieku 65 lat , czyli aż 22 lata dłużej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Górnik poloncy , nie mylić z polokiym.(2017-01-04 11:46) Zgłoś naruszenie 264

  My górniki w wieku 43 lot nie oszczyndzomy , yno wczesno pynzyja z ZUSu bierymy. Także w warszawie łopony polymy i z Rzondym robiymy co chcymy..

  Odpowiedz
 • MAREK(2017-01-06 18:53) Zgłoś naruszenie 150

  Bzdury i totalne kłamstwo z tym funduszami- wszystkimi!!!! Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Kazdy..(2017-01-04 16:00) Zgłoś naruszenie 156

  Kazdy nowy program oszczedzania na emeryture w III filarze jest dobry dla pracownikow z drugiej polowy powyzej mediany zarobkow. Natomiast dla pierwszej polowy od dolu drabiny wynagrodzeniowej nalezaloby wprowadzic emeryture panstwowa przynajmniej w wysokosci kwoty minimum egzystencji obok podstawowej naliczanej w oparciu o skladke zdefiniowamna. Wowczas mielibysmy emerytalny system oparty na zasadach kanadyjskich, przy czym nalezaloby nieco przyciac od gory emerytury naliczane wedlug skladki zdefiniowanej. Maksymalne swiadczenie oparte o skladke zdefiniowana nie powinno przekraczac 2,5 tys.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!