Emerytury powszechne

15 października 2020 r.

Dla porównania w przypadku 65-latka średnie dalsze trwanie życia przy wyliczaniu świadczenia wynosi 217 miesięcy, czyli 18 lat, a w przypadku 80-latka to 104 miesiące, czyli 8,5 roku.

Ponad 30 tysięcy. Rekordowa emerytura dla robotnika15 października 2020 r.

Dane o najwyższych i najniższych świadczeniach pokazują wady i zalety naszego systemu emerytalnego. Zaleta to możliwość podwyższania świadczenia przez odkładanie decyzji o przejściu na emeryturę. Rekordzista to pracownik fizyczny ze średnim wykształceniem, przy tym wysokowykwalifikowany specjalista, w przeciwieństwie do wielu innych osób, po osiągnięciu wieku emerytalnego odkładał decyzję o pobieraniu świadczenia.

7 października 2020 r.

Paulina Nowosielska

Dezubekizacja. TK uznał sprawę za wyjaśnioną7 października 2020 r.

Trybunał Konstytucyjny uznaje sprawę za dostatecznie wyjaśnioną do wydania orzeczenia. Ogłoszenie nastąpi 13 października – uznała wczoraj prezes TK Julia Przyłębska. Tym samym trwająca ponad dwa i pół roku historia pytań prawnych dotyczących tzw. ustawy dezubekizacyjnej i zadanych przez Sąd Okręgowy w Warszawie ma szansę na finał. Finał, który kilkanaście miesięcy temu wydawał się oczywisty. I finał, który jeszcze niedawno był oczekiwany. Dziś obie te kwestie są dyskusyjne.