Emerytury mundurowe

25 czerwca 2014 r.

Liczba chętnych do pozostania w OFE nadal znikoma

Ustawa o OFE trafi do TK. Bo narusza zaufanie25 czerwca 2014 r.

Rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz skieruje do Trybunału Konstytucyjnego skargę na niekonstytucyjność ustawy, która pozwoliła na przekazanie połowy aktywów OFE do ZUS. Jej zdaniem przepisy naruszają zasadę zaufania do państwa. Wniosek będzie gotowy w ciągu kilku tygodni.

10 września 2013 r.

Celnicy chcą uzyskać prawo do emerytur mundurowych10 września 2013 r.

Służba Celna nie jest objęta emeryturą mundurową, ale zwykłym systemem, któremu podlegają cywile. Jednak pominięcie tej grupy funkcjonariuszy w ustawie z 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym (Dz.U. z 2013 r. poz. 667 z późn. zm.) według posłów Prawa i Sprawiedliwości jest niezgodne z konstytucją.

3 kwietnia 2013 r.

Policja

Policjanci stracą na zmianach rentowych. Emerytury mundurowe będą niższe3 kwietnia 2013 r.

Co trzeci mundurowy ma prawo do emerytury. Prawie 90 tys. funkcjonariuszy podległych MSW (m.in. policjanci, strażacy, pogranicznicy) ma również rentę i dzięki temu szansę na wyższe świadczenie po zakończeniu służby. Inwalidów w służbach może być jeszcze więcej. Rząd szykuje dla nich bowiem prawdziwą rewolucję. Od 2014 r. zabierze mundurowym rencistom prawo do emerytury powiększonej nawet o 15 proc. A to oznacza jedno: masowe odejścia ze służb.

Serwisy Tematyczne