Specjalne dodatki dla najbiedniejszych: Emeryci i renciści otrzymają jednorazowy zasiłek

autor: Bożena Wiktorowska14.01.2016, 07:59; Aktualizacja: 14.01.2016, 08:38
emeryt emerytura senior seniorzy

Pieniądze mają być wypłacone w marcu.źródło: ShutterStock

Emeryci i renciści otrzymujący świadczenia poniżej 2 tys. zł dostaną jednorazowy zasiłek. Przy ustalaniu prawa do jego wypłaty będą wliczane wszystkie świadczenia rodzinne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • POd rozwage.(2016-01-14 09:00) Zgłoś naruszenie 157

    ...to po-kiego pracować dlugie lata skoro za to nie otrzyma sie dodatku? Czy to miłosierdzie ,czy dotacja nierobow albo bogaczy co cale zycie ukrywali dochody i majątek! od pomagania biednym są Urzędy pomocy!

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2016-01-14 09:51) Zgłoś naruszenie 68

    pis nigdy nie glosujcie polacy to oszusci,i zlodzieje razemzdodatkiem. mam alimenty naliczone 650 pln renty mam 425 pln nic nie dostane kaczor ty stary klamczuchu mscis za brata i cala rodzine. bug ci pokaze.

    Odpowiedz
  • Jan z Kolna(2016-01-14 12:32) Zgłoś naruszenie 63

    C i co pracowali długo , odprowadzali wysokie składki na ZUS znowu są OKRADANI. Jak zwykle dodatek dostaną ,wieczni bezrobotni, KRUS owcy , pracujący krotko i płacący najniższą składkę . Jest to JASNY SYGNAŁ ,że trzeba oszukiwać , nie opłacać składek , bo i tak dostanie się zapomogę , kosztem UCZCIWYCH / może głupków / którzy wywiązywali się ze swoich zobowiązań wobec ZUS.

    Odpowiedz
  • qwerty(2016-01-14 11:21) Zgłoś naruszenie 51

    Dodatki nie będą dla najbiedniejszych, tylko dla mających najniższe świadczenia emerytalne i rentowe. TO NIE JEST OT SAMO !

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-01-14 11:25) Zgłoś naruszenie 42

    C i co pracowali długo , odprowadzali wysokie składki na ZUS znowu są OKRADANI. Jak zwykle dodatek dostaną ,wieczni bezrobotni, KRUS owcy , pracujący krotko i płacący najniższą składkę . Jest to JASNY SYGNAŁ ,że trzeba oszukiwać , nie opłacać składek , bo i tak dostanie się zapomogę , kosztem UCZCIWYCH / może głupków / którzy wywiązywali się ze swoich zobowiązań wobec ZUS.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ta, ktora na pis nigdy zagłosowałaby(2016-01-30 18:57) Zgłoś naruszenie 30

    Ale PIS wykiwal tych co na nich głosowali, Dobrze im tak

    Odpowiedz
  • Budyń malinowy(2016-01-14 17:57) Zgłoś naruszenie 31

    Jak zwykle 100% KRUS owców dostanie najwyższy dodatek na tzw "krzywy ryj". SKANDAL !!! Ci co płacą składki są OKRADANI ,aby dać KRUS owcom , oraz obibokom którzy pracowali krótko i płacili najniższe składki na ZUS . .................FUNDUSZ EMERYTALNY ZUS nie jest od dawania zapomóg . Od tego jest OPIEKA SPOŁECZNA !!!

    Odpowiedz
  • antek(2016-01-24 08:14) Zgłoś naruszenie 20

    NA BACHORÓW SĄ PIENIĄDZE A DLA EMERYTÓW NIE MA DOBRE CO.

    Odpowiedz
  • xxx(2016-03-03 01:02) Zgłoś naruszenie 20

    W d...ę sobie wsadźcie to "jednorazowe świadczenie"!!! Rząd kłamców i oszustów, gdzie wasze obietnice z kampanii wyborczych???

    Odpowiedz
  • emeryt.(2016-01-14 11:34) Zgłoś naruszenie 20

    popieram polakuw ,ze to jalmuzna putin daje wiecej ,niz szydlo..................

    Odpowiedz
  • emerytka (2016-01-18 14:11) Zgłoś naruszenie 20

    to jest granda w bialy dzien! jestem na rencie radzinnej przepracowalam 32 lata,po smiercie meza przeszlam na jego swiadczenia i dostalam 75% jego emerytury a z mojej nie dostalam nic nawet 15% teraz jestesmy karani za to ze czlowiek tak dlugo pracowal a ci co sie obijali przez cale zycie - czy pracowali na lewo maja pretensje,ze maja male emerytury i my mamy sie do nich przyrownywac to jest skandal ! ze im poprawiaja a nas karaja - pis mial pretensje do PO a co on robi tez daja po 3 zl,lub 5 zl rewaloryzacji bo naobiecywali gruszek na wierzbie wiedzac,ze nie dotrzymaja obietnic bo nie ma pieniedzy w budzecie nam zabieraja a tym nierobom daja zeby Ci bezmozgowcy na nich glosowali sobie niech zmniejsza pensje.Kaczor cale zycie jest na garnuszku Panstwa nic w swoim zyciu nie zbudowal nawet go nie chcieli internowac ,juz nie mowie o rodzienie ktorej nigdy nie mial a teraz najwiecej ma do powiedzenia to jest chory czlowiek ktory usilnie dazy zebt go ktos zabil,bo bardzo by chcial lezec tu gdzie jego brat - /na WAWELU/ darmozjad za panstwowe pieniadze.

    Odpowiedz
  • EW(2016-03-01 12:20) Zgłoś naruszenie 11

    a czy uważasz że ci co mają najniższe świadczenia nie są najbiedniejsi

    Odpowiedz
  • gosia(2016-02-26 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    czy osoby będące na zasiłku stałym z opieki społecznej równiesz otrzymają ten dodatkowy zasiłek jednorazowy??? jeżela sa osobami niepełnosprawnymi i mają stopień niepełnosprawnosci umiarkowany lub znaczny???

    Odpowiedz
  • gabi621(2016-02-28 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie : Czy otrzymane alimenty spowodują utratę jednorazowego dodatku do emerytury w 2016 r? Czy potrącane z emerytury alimenty pomniejszają dochód i będzie można otrzymać dodatek do niej ?

    Odpowiedz