Duda: Projekt obniżenia wieku emerytalnego w sierpniu

24.06.2015, 12:51; Aktualizacja: 24.06.2015, 13:15
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Andrzej Duda spotkał się w środę z szefem NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą, w rozmowie tej uczestniczył także szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. Następnie na spotkanie z prezydentem elektem do pałacyku MSZ przy ul. Foksal przyjechał prezes NBP Marek Belka.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Gloria(2015-06-26 11:33) Zgłoś naruszenie 41

    Tuskowi należy ogłosić przepadek mienia i wywalić na bezrobocie niech czeka do 67 lat. i wtedy dać mu dopiero minimalną emeryturę za krzywdy, które wyrządził Polakom

    Odpowiedz
  • Emerytka(2015-06-24 19:51) Zgłoś naruszenie 20

    nie obchodza mnie uprzywilejowani emeryci. Obchodzi mnie za co kupimy lodzie podwodne, samoloty, helikoptery, czolgi i rakiety. Emeryci niech zdychają

    Odpowiedz
  • przeżytki(2015-06-26 07:30) Zgłoś naruszenie 20

    Bardzo liczymy na tą ustawe my 64-65 latki z uwagi na to,że mamy długi staż pracy i już powinniśmy przechodzić na emeryturę ale Tusk dał nam prezent w postaci dłuższego wieku więc jesteśmy zamiast na emeryturach,na zasiłkach.Dzisiaj nie pracujemy z różnych powodów:likwidacja,choroby,zwolnienia,i nikt w tym wieku nie przyjmie do pracy staruszków,pracują tylko osoby w budżetówce i na wysokich stanowiskach.biorą emerytury i wynagrodzenia,a my zasiłki za które nie można w Polsce przezyć.Nie chcemy przeżywać gehenny bo mamy prawo do emerytur po 45-48 latach pracy.Tusk powinien miec koszmarne sny.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-06-25 09:51) Zgłoś naruszenie 10

    Kopacz -Premier Lekarz czy Lekarz Premier a może dr o mentalności Mengele!

    Jak można aby Lekarz który złożył przysięge Hipokratesa zgodził się ludzi zatrudnianych od 15 roku zycia na umowy o prace ,zatrudnianych w ówczesnych niebezpiecznych warunkach pracy ( w soboty ,w każde święta ,sylwestry ,wigilie - na blokach energetycznych w ruchu ciągłym ) nagminnie onegdaj około 1000 dni bez dni zamiennie wolnych ,ponadustawowo ,dla komunistycznych i postkomunistycznych potrzeb energetycznych kraju ---jak można zmuszać do 52 lat pracy aby doczekali emerytury !- czy to jest lekarz- absolutnie !

    Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury.

    Kim jest ta Kopacz która popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazała na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego można się pozbyć na bruk.
    Oni zyją w strachu ,spracowani ,przerażeni,często chorzy -chodzą do pracy gdyż wiedzą że jak sie przyznają do swoich dolegliwości to stracą środki do zycia !

    Pamiętacie jak były juz premier i były Ćpuń ze Świetlika ogłosił: ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących ", a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Jak to jest że ON uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r życia
    .
    .. Kim Pni jest Pani Kopacz czy : -Lekarzem POlskiego obozu pracy w stylu Oświęcim?
    Codziennie spotykam ludzi którzy takich jak Wy przeklinają z nienawiścią!

    Odpowiedz
  • Instytut Segregacji Rasowej III RP.(2015-06-24 17:54) Zgłoś naruszenie 10

    Dzisiaj wg pseudo reformy emerytalnej 67 lat TUSKOeBUZKA mamy:
    POdludzi zmuszonych robić średnio aż o 24 lata! dłużej od uprzywilejowanych wczesnych emerytów górników i mundurowych.

    Odpowiedz
  • spracowany 43 lata składkowe(2016-06-27 19:51) Zgłoś naruszenie 10

    PO przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn, traktując ten staż, jako osobną przesłankę do uzyskania prawa do emerytury.Tyle lat pracy wystarczy.Uchwalić ustawę i się nie lenić ,nie czekać aż minie kadencja!

    Odpowiedz
  • Bezrobotna(2015-07-30 18:25) Zgłoś naruszenie 10

    W 2008r zmieniono wykaz warunków szczególnych ja miałam przepracowane 26 lat ale nie miałam 55lat życia aby przejść na zasiłek , wychowałam 4 dzieci nie biorąc wychowawczych na zmiany z mężęm ciężko harowałam . W 2013 r sprzedano zakład i to jak ???... A mnie zwolniono zużytego człowieka . Nowi pracodawcy przeczytają świadectwo pracy w szczegolnych warunkach i dzi.ękują. Juz 3 lata siedzę i wegetuję, rozmyślam jak rząd może przyczynić się do zniszczenia uczciwego, pracowitego POLAKA .

    Odpowiedz
  • Maria(2015-07-01 23:51) Zgłoś naruszenie 10

    Wiek emerytalny powinien być obniżony. Dłuższy staż pracy= wyższa emerytura to ŚCIEMIANIE Przy niskich zarobkach osób starszych emerytury niewiele wzrosna. Emerytury wypłacone z nowego systemu są o wiele niższe od tych wypłacanych na starych zasadach. Różnica jest ogromna . Nie dość że zmieniono system wyliczeń emerytur na niekorzystny to pozwolono sobie na podniesienie wieku emerytalnego .
    Proponuję wydłużyć wiek emertalny do 100 lat- dla tych decydentów rzadowych i innych urzędników którzy zmienili ustawę emerytalną- "niby" dla dobra emerytów. .ONI się " obłowili" finansowo na państwowych posadkach to niech żyją z oszczędności -dla dobra pozostałych emerytów.Powinni lepiej zarządzać a nie marnotrawić pieniadze ze składek. Tak rządzić to każdy głupi umie..Łatwo jest roztrwonić majątek ,a winymi wskazać obecnych i przyszłych emerytów.

    Odpowiedz
  • WYBORCY(2015-07-17 05:00) Zgłoś naruszenie 11

    WIEK EMERYTALNY POWINIEN BYĆ SKRÓCONY 50 LAT ŻYCIA I DOPIERO MŁODZI BY MIELI PRACE A NAUCZYCIELE PO 20 LATACH PRACY A NIE PO 30 POWINNI ODCHODZIĆ NA EMERYTURY- PRZYWILEJE. JEŚLI KTOŚ CHCE PRACOWAĆ DŁUŻEJ TO PROSZĘ BARDZO NIECH PRACUJE NIC NA PRZYMUS .
    TYLKO NIE CZASMI 40 LAT PRACY O TO DOPIERO BY POLAKOM DOŁOŻONO ……………
    TAK JAK BYŁO ALBO JESZCZE LEPIEJ MA BYĆ NIC NIE GORZEJ CZEKAMY .

    UBOLEWAMY NAD TYM IŻ PREZYDENT ELEKT ANDRZEJ DUDA JAK WIDAĆ NIE MA SWOJEGO GESTU I SZACUNKU DO WYBORCÓW PO CO TE KWIATY DLA KOMOROWSKIEGO BYŁY PRZEKAZANE TYLE NIE PRZYJEMNYCH SŁÓW O BYŁEGO PREZYDENTA PADŁO A TU JESZCZE DLA NIEGO KWIATU ……..UUUUUUUUUUUU …..WYBORCY ANDRZEJA DUDY PRZYGLĄDAJĄ SIĘ JAK TAK DALEJ BĘDZIE TAKA TAKTYKA PRZYSZŁEGO PREZYDENTA TO BĘDZIE SPALONY CZEKAMY NA SPEŁNIENIE WSZYSTKICH OBIETNIC A PRZEDE WSZYSTKIM WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY TAK JAK BYŁO WCZEŚNIEJ , PRZYWILEJE WSZYSTKIE ITD A BĘDZIE PAN WIECZNYM PREZYDENTEM …………DO USŁYSZENIA !!!

    Odpowiedz