Nie ma emerytur z OFE. Zaginęły między ZUS a funduszami

autor: Elżbieta Glapiak22.08.2012, 06:52; Aktualizacja: 22.08.2012, 08:13
Emeryci

Emeryciźródło: ShutterStock

Tylko niewielki procent kobiet, które gromadziły pieniądze w OFE i osiągnęły już wiek emerytalny, dostaje emeryturę kapitałową. Część może nawet nie wiedzieć, że nie dostaje należących się im pieniędzy, bo średnie świadczenie z OFE to zaledwie 80 zł, podczas gdy ZUS wypłaca średnio ok. 1800 zł. Zdaniem towarzystw w wielu przypadkach winę ponosi ZUS, który nie przekazuje odpowiednich informacji do funduszy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

  • Danke Kohl(2012-08-30 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Clint Eastwood ratuj bolkowizne -"Polskie otake", rabują gorzej niż na western'ach

    Odpowiedz
  • nm(2012-08-28 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Bolek 20 lat wstecz powiedział że w Polsce będzie mieszkać 15 mil. ludzi,
    powiedzmy za 100 lat.

    Odpowiedz
  • XYZ(2012-08-27 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktos jeszcze wątpi w to , że żyjemy w oszukańczym złodziejskim państwie ???
    Polska jest wrogiem dla zwykłego obywatela , oszukuje i okrada go na każdym kroku. Nie wywiązuje się ze swoich elementarnych obowiązkó wobec obywatela. Nie można ufać takiemu państwu .Tutaj nie warto układac sobie i swojej rodzinie życia , stąd należy jak najszybciej uciekać.

    Odpowiedz
  • emeryt1000(2012-08-27 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie POwinno wkroczyć CBA , wsadzić kogo trzeba do aresztów wydobywczych i oodać ludziom pieniądze . Nie może być tak , że nawet legalnie działająca instytucja zabiara ludziom pieniądze i rżnie głupa . Gdyby ludzie wiedzieli jakie zarobki mają władze OFE , to zalałaby ich krew . Panie Donku Radarowcu ! Nie chowaj pan głowy w ... Rabują obywateli NASZEJ Ojczyzny !!!

    Odpowiedz
  • oburzona(2012-08-26 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    do 31 przepraszam ,Balcerowicz z Buzkiem, Tusk tez wtedy byl ale nie w rzadzie

    Odpowiedz
  • oburzona(2012-08-26 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    czy wiecie, ze mlodzi, ktorzy sa za granica na zawsze nie moga uzyskac skladek wplaconych na OFE, do czasu przejscia na emeryture w Polsce,dobrze to wymyslil Balcerowicz z Tuskiem...

    Odpowiedz
  • AMEBA(2012-08-26 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryt
    Nie ma emerytur z OFE. Zaginęły między ZUS a funduszami

    CZARNA DZIURA W POSTACI ZŁODZIEJSKIEGO RZĄDU WCHŁONĘŁA PIENIĄDZE POLAKÓW ABY PODNIEŚĆ ( ZASŁUŻENIE) WYNAGRODZENIE RZĄDZĄCYM.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2012-08-26 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    "Zaginęły między ZUS a funduszami" A co to przyszłego emeryta obchodzi? Pozwie do sądu OFE i tyle, a OFE niech robi co chce. Niech żąda od ZUS, czy innego srusu! To ich zmartwienie, a nie tego co płacił składki pod przymusem. Państwo przymusiło, to i niech państwo ODDAJE!

    Do: 17 Zwykły człowiek, z IP: 83.5.30.*
    Ja również przyłączam się do opinii Twojej, qwerty`ego i innych, którzy tak myślą. W Polsce żyje 95% BOMISIÓW, a tylko 5% wie na czym polega ŻYCIE! I co jeszcze gorsze, tych bezmyślnych bomisów przybywa i będzie przybywać w postępie arytmetycznym, skoro tych bomisiów robią bomisie imprezowicze, melanżowicze, szacuny "pomysłowe i dynamiczne" siemaspokonara!

    Do: 26 W Polsce Głupota Zwycięża z IP: 82.139.160.*
    Urzędasy są tacy jak policjanci. NIE MYŚLĄ! Bo i po co? Policjant nie myśli, bo ... JEST POLICJANTEM. To wystarczy, aby nie używać już pustej czaszki. To samo z urzędasami. I tak dostaną to, co im się "należy". Przecież NIE MA przepisów jak chodzić, żeby się nie przewrócić, a chodzą i NIE MYŚLĄ przy tym. Sądzą, że ze wszystkim tak jest, a szczególnie z pracą.

    Odpowiedz
  • Bilobil(2012-08-24 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    Cały tekst jest pełen merytorycznych błędów. ZUS wie, kto do jakiego OFE należy, a poza tym ZUS wypłaca emerytury mieszane, czyli obliczane w części wg starego systemu, a w części wg systemu kapitałowego. Dlatego, kiedy tylko ktoś przechodzi na emeryturę, jego konto w OFE jest likwidowane, a środki przekazywane do ZUS lub do budżetu państwa. Było to dokładnie wyjaśniane w 2009r, kiedy to wprowadzono rozporządzenie uwalniające kobiety urodzone w latach 1949-1954 z pułapki OFE. 1949, a nie 1945, jak napisał w tekście niekompetentny ekspert, to graniczny rok, poniżej którego do OFE nie można było się zapisać.

    Odpowiedz
  • Bilobil(2012-08-24 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Znamienne jest, że autor tego knota zapomniał się podpisać.
    Tu jest link do wyjaśnienia, opublikowanego w tej samej gazecie trzy lata temu:
    praca.gazetaprawna.pl/artykuly/363848,polacy_wracaja_z_ofe_do_zus.html

    Odpowiedz
  • W Polsce Głupota Zwycięża(2012-08-23 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jak słucham wypowiedzi profesorów prawa ...to ich lich bierze jak głupi sa w Polsce Urzednicy.

    Bo dla Polskiego urzędnika jak nie ma przepisu prawa to On tempieje i nie wie co robic.

    Potem dopiero Sąd orzeka że trzeba podchodzic do sprawy z odrobina rozsadku.


    Bo jak kutwa ktoś idzie na emeryturę ...To chyba oczywiste że liczy na Kase z ZUS i OFE.

    A durne tłumaczenie że ZUS nie wie w jakim dana osoba jest OFE jest oszukańcze - bo całe lata na to OFE ten ZUS przekazywał składki.

    Pewnie sprawa jest jak w AmberGold...W OFE po prostu nie ma KASY

    Odpowiedz
  • krol(2012-08-23 04:06) Zgłoś naruszenie 00

    BUZEK POWINIEN SIEDZIEĆ ZA AGITOWANIE.
    Żelazne kraty za wakacje POd palmami.

    Odpowiedz
  • krol(2012-08-23 03:58) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy okradani ze wszystkiego i na każdym kroku,ale czy nie tego chcieli? Czy nie byli na wyborach? Byli oszukiwani 4 lata,ale to lubią i zagłosowali POdobnie,więc mają co sobie sami zgotowali

    Odpowiedz
  • Debilne Tłuaczenie(2012-08-22 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    albowiem ZUS wie kto jest w jakim OFE...Bo to ZUS przekazuje moje środki do mego obecnego OFE ...Więc wie które OFE informować o fakcie emerytury.

    Trzeba byc Debilem by tego nie robic i żądać od Emeryta kolejnych zaświadczeń i oświadczeń.

    Co te debile sobie myslą że jak przeszedłem na emeryturę to nie chce swoich pieniędzy...

    A może jeszcze mi potrącają na kolejne składki do OFE

    W Polsce Wszystko mozliwe...Ostatnie historie z Ambergoldem to pasmo superdebilizmu chorego państwa gdzie nikt już nie potrafi samodzielnie myslec.

    Odpowiedz
  • kontra(2012-08-22 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    OFE otrzymuje wszystkie dane osobowe swoich klientów pesel,datę urodzenia , adres zamieszkania, informację o dochodach i.t.p. Na podstawie tych danych wysyłają co roku informacje o stanie konta więc podawane tu wyjaśnienia sa nie wiarygodne choć panuje tam balagan w papierach bo np. przysylaja informację do mojego syna choć syn od 10 lat nie mieszka na moj adres choc syn informowal ze zmienil miejsce zamieszkania.

    Odpowiedz
  • kontra(2012-08-22 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    Całe szczęście ja ani moja zona nie nalezeliśmy do tego buzkowego tworu. Szlak mnie trafiał jak to organizowano i wiedziałem że tojest tylko okradanie przyszłych emerytów. Pusty smiech ogarniał gdy twierdzili że przyszli emeryci urlopy beda spędzać na wyspach Kanaryjskich. Gdyby to jeszcze było dobrowolne jak Amber Gold to jeszcze mozna by było pomyśleć ze ktoś był naiwny i dobrze mu tak ale przymusowo na podstawie ustawy wtlaczano pieniadze w te parabanki.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2012-08-22 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    Te wszystkie organizacje zajmujące się finansami a egzystujące w naszym kraju są wielkimi piramidami finansowymi.Nikt posiadający dar samodzielnego myślenia nie wchodzi z nimi w kontakt.

    Odpowiedz
  • Wincenty(2012-08-22 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Do Zwykły człowiek: Całe zło wzięło się od spisku przy okrągłym meblu.

    Odpowiedz
  • Wincenty(2012-08-22 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wgłębiam się w problem,wiem w 100%,że obecne państwo zamiast być ochroną dla obywateli jest ich wrogiem,Okłamuje i okrada.

    Odpowiedz
  • Zwykły człowiek,(2012-08-22 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Witam do gwerty i obca 88 .chciałem dodać parę slowek, ale ujeliście to w sto procentowym komentarzu, macie rację ciemnota tego narodu jest tak ogromna, ze mozna temu ciemnogrodowi wcisnac wszystko , dlatego tak dobrze rzadzi sie w tym kraju, przekrety , złodziejstwo w imieniu prawa i demokracji to standart zrobiony pod władzę.Natomiast co do Wałesy, człowiek który tak naprawde nie umie sie dobrze wysłowic , został prezydentem, ale to tylko z jednego powodu, bano sie Tyminskiego , bo mógł za dużo ujawnic machlojek owczesnych kacyków , ale zarówno już pierwszych demokratycznych kombinatorów w imieniu prawa i demokracji.Wałesa nie chciał uderzyć w stól , bo chyba sam był uwikłany w bagno.Został prezydentem i sam rozpocząl własna tepa polityke kolesiostwa.To Wałesa plus liberałowie , przesr... ali start Polski w demokracje.Polska od tamtych dni bazuje na przekretach , kolesiostwie, a najgorsze jest to ze wszystko jest w imieniu prawa i demokracji , gdzie najwyższym dobrem jest dla Obywatela Konstytucja, ale i Konstytucja w panstw totalnego bałaganu i kolesiostwa nie gwarantuje ludziom praw.Dlatego ten ciemnogród nigdy nie stanie w czołowce Europy , pomimo ze jest wielkim Państwem.Pozdrawiam

    Odpowiedz