Związkowcy będą protestować w całym kraju przeciwko zmianom w emeryturach

autor: Bożena Wiktorowska28.03.2012, 07:07; Aktualizacja: 28.03.2012, 09:53

– Zebraliśmy dwa miliony podpisów osób popierających propozycję zapytania społeczeństwa, czy chce pracować do 67. roku życia. A przecież wystarczy tylko 500 tys. podpisów osób mających prawo do udziału, aby Sejm zajął się taką sprawą – mówi DGP Jerzy Wielgus, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Druid(2012-03-28 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Każda zmiana prawa pracy "poprawia" status pracownika. Ustawa zmieniana zawsze dla "dobra" rynku pracy jedynie pracodawcom poprawia byt. To samo dotyczy tworzenia miejsc pracy, zatrudniania niepełnosprawnych, szkolenia.
    Może wreszcie "przywódcy" związkowi przeczytają ze zrozumieniem historię związków zawodowych, historię funduszy związkowych, historię ubezpieczeń społecznych i przemyślą swoją ugodową postawę. W Polsce WYŁĄCZNIE poprawia sie byt nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek, górników, urzędników. I tylko poprzez strajki i siłowe rozwiązania. Przemyślcie to wreszcie przydupasy.

    Odpowiedz
  • Takie to tępe i zacofane.(2012-03-28 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Demografia jest nieubłagana.
    To tak jak strajkować /zrobić referendum/ w sprawie lata - czy głosujemy za latem, czy przeciw /akurat lato usłucha i przyjdzie albo nie, w zależności jak zagłosujemy/.

    Odpowiedz
  • Zmartwiony(2012-03-28 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    Polskiemu rządowi nie zależy na społeczeństwie , ani na młodych ani na starych ludziach. Chce tylko kapitalistom dostarczyć taniej siły roboczej oraz super zysków z OFE i pieniędzy składkowych. Chodzi o to by społeczeństwo jak najdłużej płaciło składki na emerytury lecz ich nigdy nie brało. Ciekawe czy Pan Prezydent po raz kolejny zamierza złamać Konstytucję i podpisać ustawę wydłużającą wiek emerytalny? Czy aby najpierw nie powinien zapytać TK o prawa nabyte przez społeczeństwo? Ciągła manipulacja w tym temacie na niekorzyść społeczeństwa to nie jest za wiele?

    Odpowiedz
  • Kuba(2012-03-28 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Donald wystawił rachunek za Stadiony i jego KIBOLSKIE marzenia!

    Odpowiedz
  • Tusk ,krematoria i lekarz Mengele.(2012-03-28 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Mieszkam na Śląsku -tutaj ludzie nie tylko w latach 80 strajkowali . Oni również bywali obowiązkowo zatrudniani ze względu na potrzeby energetyki państwa także w czasie ponad ustawowym po 1000 dni w dekadach lat 80,90,200- dodatkowo-w soboty ,niedziele inne świeta. Pracowali w szkodliwych i bardzo niebezpiecznych warunkach pracy i następnie zostali okradzeni !
    Równolegle ten cyniczny Premier oświadczył publicznie ,że emerytur mundurowym nie może zmienić w trakcie zatrudniania "gdyż tak się nie godzi,gdyż tak jest nie Fair Play i takie zmiany mogą dotyczyć tylko nowo przyjętych do służby"-och jaki ON "szlachetny ,"odważny ,wrażliwy Premier".
    A co ten Polityczny Cwaniak zrobił w 2008 z ustawą o Emeryturach Podmostowych zatrudnionym w dotychczasowych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy bez względu na Ich staż pracy ,bez względu na staż pracy robotników wypracowany także w czasie ponadnormatywnie ustawowym ?? Co ten "Odważny" Premier zamierza teraz zrobić z tak długotrwale zatrudnionymi? którym lekarz może nie dać po latach długoletniej pracy ,dopuszczenia do obecnej pracy ze względu na Ich stan zdrowia !! Czyżby Donald Tusk Premier RP zamierzał uruchomić po konsultacji z "lekarzem" Mengele KREMATORIA w Oświęcimiu dla tak oszukanych osób.??? Zaiste "Odważny" z Niego premier. Mis Fedak odpisywała wszystkim ,że za prace w dotychczasowych szkodliwych warunkach pracy należy skarżyć pracodawców --tylko jak -- skoro przedawnienie w Kodeksie Pracy upływa po 3 latach a temat często dotyczy dekad lat 80:90 i 2000? Przecież właśnie dlatego Ustawa o emeryturach pomostowych w starym brzmieniu , kompensowała nadużywanie wykorzystywania przez państwo w przeszłości tak zatrudnionych .
    Pracodawcom już często tacy wyeksploatowani pracownicy nie są potrzebni więc co Rząd zamierza z Nimi zrobić - ??? kiedy zamierza uruchomić krematoria?
    Obecnie też wg nowej Ustawy firmy nawet nie chcą płacić składek na emerytury pomostowe wg obecnego brzmienia tej ustawy !!
    NOWA USTAWA o emeryturach pomostowych pomija wiele stanowisk pracy krzywdząc faktycznie zatrudnionych obecnie i w przeszłości w szkodliwych warunkach pracy. Ps. Czytaj w goglach "Starsze osoby tracą pracę. Wg GUS w tym roku już :"Wśród 55-latków bezrobocie wzrosło o 16,3 proc."
    Ten cynik chce teraz tak poprzednio zatrudnionym podnieść wiek emerytalny do 67 roku życia gdyż musi spłacić boiska musi spłacić kosztem tych którzy nie dożyją emerytury lub będą żyli w straszliwej biedzie po długoletniej pracy funkcjonując na bruku.!

    Odpowiedz
  • bez PO(2012-03-28 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Potrzebna nam zmiana rządu i lepsza gospodarka i nietrwonienie ewentualnych nadwyżek w budżecie- czyli bez PO

    Odpowiedz
  • 50+(2012-03-28 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nic nie wspomina Solidarnośc o emeryturach za 35/40 lat składkowych.

    Odpowiedz
  • Jaro(2012-03-28 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO ZWIĄZKI DO BOJU NIE DAJCIE ZASTRASZYĆ SIĘ PO! PANIE TUSK UMOWA ŚMIECIOWA TO BRAK SKŁADEK NA SŁUŻBĘ ZDROWIA I SKŁADKĘ EMERYTALNĄ TAK? NIECH MNIE PAN POPRAWI JAK SIĘ MYLĘ TYLKO BEZ BAJERÓW BO SIĘ NIE NABIORĘ, A NA UMOWY ŚMIECIOWE PAN I PANA RZĄD POZWOLIŁ TAK? -BEZ BAJERÓW WIEC JAK MAJA WPŁYWAĆ PIENIĄDZE NA SŁUŻBĘ ZDROWIA I EMERYTURĘ? DLATEGO PODNOSICIE WIEK I CAŁA SPARWA WYSZŁA NA JAW. sŁOŃCE PERU MISTRZ BAJERU, AL ENARÓD NIE JEST JUŻ TAKI GŁUPI

    Odpowiedz
  • Janeczek(2012-03-28 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Żadna dyktatura, nasza też ! nie zgodzi się na referendum o którym mowa w art. 125 Konstytucji.
    Nie ma znaczenia, czy pod wnioskiem o referendum podpisze się 500 tyś. obywateli, czy 22 miliony.
    "Wybrańcy" przecież wiedzą, że jak raz się zgodzą na referendum z powodu wniosku obywateli to władza w państwie przechodzi autentycznie do suwerena !
    Wyobrażacie sobie taką oto sytuację, że "wybrańcy" godzą się, czy zgodzą się na to, by w ważnych i istotnych sprawach dla obywateli, to ci obywatele decydowali ?

    Odpowiedz
  • Górnik(2012-03-28 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Bo ino my Górniki-wczesne emeryty w wieku 43 lot i robioncy Związkowcy PISani na dole Kopalni , som prawdziwom siłom Narodu.

    Odpowiedz
  • korob(2012-03-28 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    poieram solidarnosć ,niech władzy pokażą jakie ludzie mają nastawienie,jak przyjadą górnicy wladza zmięknie na 100% , chba że ta koalicja pęknie.

    Odpowiedz
  • oszukana-54(2012-03-28 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    A ja czekam na Obywatelski Projekt ,aby na emeryturę można było przejść po przepracowaniu 35/40 lat !
    Tracę nadzieję ,że tak się stanie czy OPZZ zdoła przeforsować ten projekt ?
    Jesteśmy cały czas oszukiwani przez pseudo rządzących .
    Dla NAS - praca do śmierci ,aby ci z rządu mogli żyć za nasze pieniądze !
    Hańba kochany ( nie)rządzie ...

    Odpowiedz
  • emeryt(2012-03-28 22:04) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy niech to powtarzają :
    Nowa Ustawa emerytalna będzie dotyczyć tylko osób rozpoczynających pierwszą pracę, pozostali zatrudnieni MAJĄ PRAWA NABYTE - należy skończyć z rządową propagandą POPSL.
    RODACY - nie dajcie się oszukać!!!

    Odpowiedz
  • elibizon(2012-03-31 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    Pracownicy ZUS twierdza,ze emerytura to umowa spoleczna-jezeli tak ,to dlaczego tylko jedna stron "umawiajacych sie"moze wypowiadac sie,zmieniac te umowe?Dlaczego druga strona ma zgadzac sie bez slowa?To dyktatura,nie demokracja.To nie jest muslenie o narodzie,to obluda i zaklamanie.Mysle ,ze juz czas zmienic WSZYSTKIE nazwiska tych "panstwa" na gorze!!!Juz czas rozliczyc WSZYSTKICH,ktorzy klamia ,kradna,oszukuja w imie dobra narodu.Wstydze sie za tych,ktorzy nazywaja siebie przywodcami naszego kraju!Zero procent uczciwosci,sto procent egoizmu i slepoty!

    Odpowiedz