statystyki

Środki z IKE będzie można wypłacić

autor: Bożena Wiktorowska11.06.2019, 07:35; Aktualizacja: 11.06.2019, 08:07
Obecnie jednym z podstawowych źródeł przychodów FUS, poza składkami, są środki zgromadzone na rachunkach członków OFE, które w związku z ukończeniem wieku niższego o 10 lat od wieku emerytalnego przekazywane są sukcesywnie na rachunki ubezpieczonych prowadzone przez ZUS.

Obecnie jednym z podstawowych źródeł przychodów FUS, poza składkami, są środki zgromadzone na rachunkach członków OFE, które w związku z ukończeniem wieku niższego o 10 lat od wieku emerytalnego przekazywane są sukcesywnie na rachunki ubezpieczonych prowadzone przez ZUS.źródło: ShutterStock

System emerytalny oparty na trzech filarach przetrwał 20 lat. Oszczędności w otwartych funduszach emerytalnych miały być ważnym elementem świadczenia na starość. Jakie korzyści będziemy mieć z możliwości wyboru, czy chcemy swoje środki przekazać do ZUS albo IKE?

Dr Antoni Kolek prezes zarządu Instytutu Emerytalnego w Warszawie, doradca ds. ubezpieczeniowych Pracodawców RP

Polski system emerytalny zakłada, że ze zgromadzonych składek wypłacane są świadczenia i nie podlegają one dziedziczeniu. 


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane