Matczyne emerytury: Prezydent podpisał ustawę „Mama 4 plus"

15.02.2019, 14:46; Aktualizacja: 15.02.2019, 16:02
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

Tzw. matczyne emerytury mają być wypłacane od 1 marca 2019 r.źródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym "Mama 4 plus" - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (65)

  • kawon(2019-02-15 19:29) Zgłoś naruszenie 4416

    Wszyscy emeryci złożyli się na te 4+ nam zabrali żeby dodać paniom które nie trudziły się pracą zawodową

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • precz z 500+ i emeryturą+(2019-02-15 20:15) Zgłoś naruszenie 2422

    dobrze, że od stycznia jestem na wypracowanej po 40 latach pracy bo musiałabym dalej ********** na rozmnażających się patafianów tj. na 500+ i emeryturę+

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Monika Olejnik(2019-02-16 07:48) Zgłoś naruszenie 1631

    Powiem tak: wychowywanie dzieci niczym się nie różni od normalnej pracy. Powinno być wynagrodzone.. Koniec kropka.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • derek(2019-02-16 07:50) Zgłoś naruszenie 2137

    Rząd nareszcie docenił matki. Dla poprzedniej władzy w ogóle nie istniały.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • prosty(2019-02-16 07:52) Zgłoś naruszenie 2215

    Rząd powinien zachęcać do posiadania dzieci, bo to one są przyszłością narodu. Ktoś musi pracować na emerytury tak na chłopski rozum.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kormoran(2019-02-16 07:53) Zgłoś naruszenie 1430

    Powiedzmy sobie szczerze: żaden rząd nie troszczył się o obywateli tak jak władza PiS. Budżet najlepiej ułożony w historii. Dlaczego więc nie pomagać?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • cezar(2019-02-16 07:54) Zgłoś naruszenie 2232

    Jeżeli moja mama wychowywała czwórkę dzieci i nie mogła pracować, ale jej dzieci pracują i płacą podatki, to dlaczego miałaby nie mieć emerytury? Należy się!

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • realista(2019-02-16 11:41) Zgłoś naruszenie 2712

    Kolejny manewr PIS aby tylko zdobyć nowe głosy!!!!!!!!! , kosztem płacących składki ZUS . W/g nich rozkładanie nóg to też praca!!!! Inne marki wychowywały i pracowały a tym samym płaciły sobie ZUS ,podczas gdy inna klepała dzieci,,,,,,,,,,,,,,,,,

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Właśnie się nie dajemy.(2019-02-16 11:55) Zgłoś naruszenie 329

    Wyjeżdżamy, zeby na te wszystkie plusy nie tyrać, tylko na własną normalną emeryturę. Brak słów, premiowanie nieróbstwa i karanie pracujących.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • brawo brawo brawo(2019-02-16 15:42) Zgłoś naruszenie 1624

    Nareszcie mamy rząd, który myśli o ludziach! Nasze społeczeństwo drastycznie się starzeje, musimy zachęcać ludzi do posiadania dzieci, zakładania rodzin. Musimy ich wspierać bo to jest nasza przyszłość.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • należy się zawistnicy(2019-02-16 16:06) Zgłoś naruszenie 1125

    Jesteśmy społeczeństwem, wspólnotą a to oznacza, że wzajemnie sobie pomagamy i się o siebie troszczymy. To jest właśnie dojrzała forma państwa. Zamiast krytykować bądźcie dumni, że mamy taki rząd jaki mamy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polka(2019-02-16 19:36) Zgłoś naruszenie 217

    Dla tych co pracują po 40 lat i wychowują 2,3,4 ...placa składki emerytura sie nie należy bo mało składek i wieku 60 lat 1500 emerytury,a siedząc w domu 4 dzieci 1100zl.Wiec czym ten rząd sie chwali,fajnie ze pieniądze sie znalazly dla obywateli tylko,mądrze trzeba je wydawac a nie reklamować lenistwo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mały Jaś(2019-02-16 19:38) Zgłoś naruszenie 145

    Czy ktoś któ wypowiada się o dzieciach matki, która urodziła co najmniej 4 dzieci per "bachory", zasługuje na dar ojcostwa lub macierzyństwa ?

    Odpowiedz
  • ja(2019-02-16 23:30) Zgłoś naruszenie 147

    mam nadzieje ze szybko znajda się tatusiowie którzy zaskarżą tą ustawę

    Odpowiedz
  • nie dajmy się zagłodzić,(2019-02-17 10:46) Zgłoś naruszenie 192

    1000+ jako dodatek dla ludzi pracy w tym dla emerytów mających co najmniej wypracowane 35 lat pracy, bo ci ludzie klepią biedę za swoją wieloletnią pracę, oni też wychowywali swoje dzieci bez 500+ i emerytury+. PRECZ Z WYZYSKIEM LUDZI PRACY. NIE DAJMY SIE ZAGŁODZIĆ, DO WALKI O GODNE ŻYCIE ZA SWOJĄ WIELOLETNIĄ PRACĘ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • GÓRNIK z powierzchni(2019-02-17 12:01) Zgłoś naruszenie 180

    Może by tak powrócić do normalności i umożliwić schorowanym tyrającym 40 lat ludziom przejście na zasłużoną godną emeryturę jeżeli nas stać na inne wynalazki typu 500+, 4+, 25 na kopalni w wojsku,policji itp.... itd.....WOLAM GLOSEM STYRANYCH PRACĄ LUDZI ŻE 40 LAT PRACY WYSTARCZY!!!!!

    Odpowiedz
  • Anka(2019-02-17 13:15) Zgłoś naruszenie 162

    Sama wychowałam 4 dzieci, mam 21 lat stażu pracy i pobieram emeryturę w wysokości 1300 zł brutto. Dlatego że nie mam zdrowia i byłam często na zwolnieniu pomimo wysokich dochodów . Nie zazdroszczę innym ale jestem załamana zawiścią i niekonsekwencją Polaków. Każdy dużo zarabiający ma jakieś ulgi albo od dochodu albo od podatku, nawet na kupno nowego samochodu na firmę. To też są mniejsze wpływy do budżetu i proszę o tym pamiętać.

    Odpowiedz
  • dosyć wykorzystywania nas emerytów(2019-02-17 15:32) Zgłoś naruszenie 86

    skłóciliście ludzi, którzy ciężko pracowali na ten kraj tym płaceniem za ********** sie i rozmnażanie tj. dawaniem 500+ i emeryturę+, którzy klepią biedę za swoją wieloletnią pracę, obyście odcierpieli w wielkim bólu krzywdę tych ludzi

    Odpowiedz