Uwaga emeryci: ZUS zwróci nadpłacony podatek za emerytury

07.02.2019, 14:40; Aktualizacja: 07.02.2019, 14:43
Nie trzeba wypełniać żadnych wniosków, żeby dostać te pieniądze. ZUS sam rozlicza seniorom podatki i wysyła im tylko formularz PIT-40A

Nie trzeba wypełniać żadnych wniosków, żeby dostać te pieniądze. ZUS sam rozlicza seniorom podatki i wysyła im tylko formularz PIT-40Aźródło: ShutterStock

Dzięki podniesieniu kwoty wolnej od podatku ZUS zwróci seniorom nadpłacony podatek. Pobierający najniższe świadczenia jednorazowo mogą liczyć nawet na kilkaset złotych w marcowej wypłacie – poinformował ZUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • Tiefmamonas(2019-02-07 17:17) Zgłoś naruszenie 421

    Pobieranie podatków od emerytur, szczególnie w systemie repartycyjnym (takim jak w Polsce funkcjonuje przynajmniej teoretycznie) to dowód, że tzw państwo jest zwykłym złodziejskim bantustanem, wymuszającym haracz wielokrotnie za to samo. Mianowice system taki polega na tym, że dzisiejsi płacący składki fundują emerytury tym co z nich korzystają, oczywiście wmawianie narodowi istnienia jakowegoś systemy kapitałowego czy odkładania środków to kłamstwo.głoszone publicznie.w celu namawiania do płacenia składek ZUS, czyli celowego podatku na emerytury. Zatem skoro to podatek raz pobierany od płacacych i dzielony na emerytury to jakim prawem drugi raz ten podatek pobierany jest od emerytur? Przecież to zwykłe chore złodziejstwo., świadczące że każda rządząca kamarylla jest kleptokratycją pozbawioną przyzwoitości.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bbb(2019-02-07 15:53) Zgłoś naruszenie 375

    Prezydent i PiS wygrali wybory obiecując m.in podwyższenie kwoty wolnej od podatków WSZYSTKIM podatnikom!!! Pamiętajmy przy urnie wyborczej!!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • i(2019-02-07 14:53) Zgłoś naruszenie 240

    wszystkie podatki do zwrotu n,a nie nam dyktowac przy minimalnej emeryturze ,,dla pracujacych ponad 25 lat ,pracy i p;lacy minimalnejm

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lilla(2019-02-10 11:32) Zgłoś naruszenie 184

    ci co mają niska emeryturę,często maja przepracowane mało lat i im do dochodów z emerytury c do określonej kwoty zwraca się nadpłatę podatku a ci co ciężko pracowali przez ponad 40 lat i więcej nie dostaną zwrotu. Jest to nie sprawiedliwe , dlaczego nie bierze się również pod uwagę ilość lat pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ewa(2019-02-08 15:47) Zgłoś naruszenie 173

    A gdzie sa skladki rentowe placone co miesiac do zus? Z renty nie korzystalam to powinny byc doliczone do kapitalu i miec wplyw na wysokosc swiadczenia. A tak skladki przepadly a podatek od podatku i podatkiem pogania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Barbara Danuta(2019-02-07 19:44) Zgłoś naruszenie 142

    Dyletancki artykuł . Podatek ze zwiększonym limitem kwoty wolnej rozliczarny był co miesiąc w 2018 roku . Na koniec roku różnica do zwrotu lub zapłaty moźe wynieść z tytułu zaokrąleń od 1 zł do 4 zł .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • B.(2019-02-12 14:06) Zgłoś naruszenie 90

    Proszę nie pisać, że cyt.: "seniorzy z najniższymi świadczeniami będą mogli liczyć na zwrot podatku". Wg konkretnego PIT 40A osoba otrzymująca w 2018 roku najniższą emeryturę (przed przejściem na emeryturę "z urzędu", pobierająca rentę inwalidzką z tytułu I grupy inwalidzkiej) - uzyskała w 2018 roku 13.372,40 złotych przychodu. Nie uzyska więc zwrotu podatku!

    Odpowiedz
  • emerytka polska(2019-02-11 07:24) Zgłoś naruszenie 71

    Nie dość,że nic nie dostane to ZUS zabierze mi 4 zł.Więc o nadpłacie nie moge mysleć.Brutto mam niecałe 1900zł.A mój staz pracy to 38 lat.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kasaandra(2019-03-09 13:18) Zgłoś naruszenie 20

    możecie nie pisać bzdur ,to są całkiem przyzwoite zwroty ,rzędu 400zł

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz