Rafalska: Środki na wypłatę matczynych emerytur są zabezpieczone

10.01.2019, 14:22; Aktualizacja: 10.01.2019, 14:37
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

W projekcie ustawy budżetowej na 2019 r. są zabezpieczone środki na wypłatę rodzicielskich świadczeń uzupełniających – zapewniła w rozmowie z PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W tym roku na ten cel zostało zarezerwowanych 801,3 mln zł.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • xyz(2019-01-16 10:22) Zgłoś naruszenie 20

    matki pracujące, które nie urodziły czwórki dzieci płacą na te panie , a same otrzymują emerytury głodowe.Porażka jak może kobiet która urodziła 4 dzieci mieć większą emeryturę od kobiety która ciężko pracowała za psie pieniądze.

    Odpowiedz
  • wkur....emerytka z grupą inwalidzką(2019-01-15 22:22) Zgłoś naruszenie 10

    a matka która urodziła trójkę dzieci to gorsza ?? a dzisiejsze emerytki, które były na bezpłatnym urlopie wychowawczym - to sroce spod ogona wypadły ? Premier wraz z ************* sądzę, że nieukami tworzy, a nie zwalcza patologię. Niby równi wobec prawa - a co z 9% CIT i 19 PIT. A mały ZUS - w rządzie nie odróżnia się przychodu od dochodu ?? Tak tworzy się nowe przepaście między uczciwymi pracującymi czy prowadzącymi działalność , a leniom dawać i dawać.Do d................ zycie w takim kraju

    Odpowiedz
  • podatnik(2019-01-15 15:05) Zgłoś naruszenie 21

    korupcji politycznej ciąg dalszy, w końcu znowu wybory..mam nadzieję, że tych którzy za te przywileje nierobów płacą, pracując uczciwie, jest więcej i pokażą przy urnach co myślą o tej "polityce" przekupstwa

    Odpowiedz
  • Ted(2019-01-14 21:42) Zgłoś naruszenie 50

    Czyli najlepiej było leżeć z chłopem, płodzić następne i nic nie robić. To chyba była świadoma decyzja tej kobiety , że nie chciała wziąć się za robotę. Dlaczego mamy się zrzucać na leni z pieniędzy ciężko pracujących ludzi. Nie ma dla emeryta ze starego portfela a na leni będzie.

    Odpowiedz
  • abc(2019-01-14 19:30) Zgłoś naruszenie 50

    Kiedy ta pani skończy rozdawać nie swoje pieniądze.

    Odpowiedz
  • nie mam już siły ******** baby(2019-01-14 17:09) Zgłoś naruszenie 40

    środki na odżywienie tatusia aby miał siłę ******** mamusię też będą.

    Odpowiedz
  • Barbara(2019-01-14 01:20) Zgłoś naruszenie 120

    Ciekawa jestem jak kobiety nigdzie nie pracujące wychowały tę czwórkę dzieci . Ile z tych dzieci pracuje i jakie płacą podatki. Jak te dzieci wspomagają swoją matkę . Dlaczego my pracujący i nasze pracujące dzieci mają się dokładać do leniuchów . A dla niepełnosprawnych nie ma właściwej pomocy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • do walki o godne życie za pracę(2019-01-13 10:38) Zgłoś naruszenie 70

    ja ******** najpierw 1000+, później 500+ a teraz emerytura za ********** sie i rozmnażanie, a ludzie pracy dostają jałmużnę wystarczającą na miskę ryżu za swoją ok. 40 letnią pracę. LUDZIE PRACY NIE DAJMY SIĘ DŁUŻEJ GNOIĆ, WYJDŹMY NA ULICĘ I WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ZYCIE O GODNE ZYCIE ZA PRACĘ. Chyba pisowcom o to chodzi abyśmy walczyli a my jak ci idioci siedzimy cicho.

    Odpowiedz
  • porypalo ich(2019-01-12 10:23) Zgłoś naruszenie 150

    emerytura za rodzenie dzieci ja p......ę a co z kobietami,które urodziły 4 lub więcej dzieci i pracowały i pracują zawodową,to chyba dostaną podwójną emeryturę a nie 1200zł za 40 lat prac..

    Odpowiedz
  • Mietek(2019-01-11 19:15) Zgłoś naruszenie 160

    W jaki to sposób zabezpieczona - jednym zabierają i rozdawnictwa ciąg dalszy. Po odchowaniu dzieci wypadałoby iść do pracy i zarabiać na swoją emeryturę. Gdy skończą się 500+ na dzieci to z czego taka kobieta będzie żyła do wieku emerytalnego i kto da pieniądze na dalszą naukę tych dzieci. Czy ktoś o tym myślał wymyślając te durnowate ustawy. Za jakiś czas będą znowu kombinować komu by tu zabrać, aby dać na dalszą naukę tych dzieci i na utrzymanie tych matek. Zabierać to każdy potrafi.

    Odpowiedz
  • Ob.(2019-01-11 16:52) Zgłoś naruszenie 74

    Gdzie w tym wszystkim obowiązek alimentacyjny dzieci wobec rodziców, Choć dzieci moga się w sądzie bronić nie podjęciem pracy przez matkę, kiedy one już były odchowane.

    Odpowiedz
  • gosc(2019-01-11 16:08) Zgłoś naruszenie 100

    środki zabezpieczone prawdopodobnie j *********** z pieniędzy ludzi pracy

    Odpowiedz
  • No kiedy rządzie(2019-01-11 12:55) Zgłoś naruszenie 110

    Kiedy emerytury i renty będą bez obciążeń fiskusa

    Odpowiedz
  • Emerytura bez dnia pracy zawodowej.(2019-01-11 12:03) Zgłoś naruszenie 220

    Czyli promowanie patologii i nieróbstwa ciag dalszy.

    Odpowiedz
  • Janusz I(2019-01-11 08:01) Zgłoś naruszenie 140

    Dzięki pani Rafalskiej 75-latkowie zyskają 7 (siedem) zł do dodatku pielęgnacyjnego od marca br.

    Odpowiedz
  • gosc(2019-01-10 22:36) Zgłoś naruszenie 140

    środki zabezpieczone prawdopodobnie j *********** z pieniędzy ludzi pracy

    Odpowiedz