statystyki

Program PPK rusza. I wciąż budzi wiele emocji

autor: Grzegorz Osiecki27.11.2018, 10:00; Aktualizacja: 27.11.2018, 10:34
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

Ustawa o PPK wejdzie formalnie w życie 1 stycznia 2019 r., ale obowiązek tworzenia PPK powstanie od 1 lipca przyszłego roku.źródło: ShutterStock

W grudniu PFR rozpocznie przygotowania do tworzenia pracowniczych planów kapitałowych – zapowiedział na Open Eyes Economy Summit szef funduszu Paweł Borys.

Ustawa o PPK wejdzie formalnie w życie 1 stycznia 2019 r., ale obowiązek tworzenia PPK powstanie od 1 lipca przyszłego roku. Na początku będzie dotyczył dużych firm. Potem w półrocznych odstępach będą nim obejmowane kolejne grupy pracodawców, docelowo – 11,5 mln pracowników. Wdrożenie programu ma zająć dwa lata.

PFR, który będzie odpowiedzialny za wdrożenie programu, ma trzy zadania do wypełnienia. Pierwsze to kampania informacyjna.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (7)

 • Inspektor Pracy(2018-11-27 10:53) Zgłoś naruszenie 160

  to wypali tylko w państwowych firmach. Tam zamiast pracownikom płacić jak nalezy bedzie się płacilo na kolejny pseudo fundusz który za 10;15 lat to wszystko rozk... jak Tusk na Maciu Piciu. W prywatnych firmach ,nie ma frajerow , Ludzie wolą to co teraz a nie bzdety o pieknym świecie jak juz nikt nie bezie chciał pamietać co to było.

  Odpowiedz
 • 58+ i nic z ZUS(2018-11-28 11:58) Zgłoś naruszenie 150

  Czy praca dłuższa aż o 21 lat , do wieku 65 lat , na 44 letnich emerytów górników i mundurowych , ma cokolwiek wspólnego z.....Prawem I Sprawiedliwością????????

  Odpowiedz
 • i-obserwator(2018-11-28 09:53) Zgłoś naruszenie 130

  Kroi się kolejny przekręt i zamach na wypracowane ciężko pieniadze..

  Odpowiedz
 • Także Inspektor(2018-11-27 11:11) Zgłoś naruszenie 122

  Nie dziwie się tym Głupcom z PO którzy nie potrafią uzasadnić dlaczego 500+ w obecnym stanie to zło i głupota.......Nie dziwie się gdyż to są głupcy i głównie polityczni złodzieje... --a ja się zastanawiam do nadal ile i czy w PiSie jest jeszcze SPRAWIEDLIWOŚĆ?...dlaczego? otóż na dzieci Kulczyków jest , na dziadki pana Włodka z pod budki z piwem też, na kobiety rodzące a nie pracujące także—chociaż mają mężów , ale na robotników mających po 45 lat składek pracy nie –na Ich emerytury bez względu na wiek , już nie. Często zostają przed wiekiem emerytalnym na ulicy.. To Oni wypracowali te środki. To Oni zostali zdradzeni...Obecnie Rząd jest jak pracodawca który oświadczył swoim pracownikom "nie mam dla Was na wypłaty (czyli emerytury na które zapracowaliście-bo wszystko rozdałem "biednym"). Problem w tym że Ci biedni to nie tacy często biedni, że rozdaje sie często patologi a nie dzieciom, że od pomagania nie jest rząd a pomoc Społeczna która w każdym miejscu zna lepiej sytuacje, że pieniądze jeżeli już to powinny trafiać do dzieci i to One zamiennie powinny mieć zobowiązania zamienne wobec państwa .Teraz tak jak kształcimy tych co wyjeżdzają do Innych pracować ,tak chowamy tych co innym będą płacić podatki...a swoich spracowanych robotników mamy gdzie?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • netka(2018-11-29 15:37) Zgłoś naruszenie 100

  Też miałam mieszane uczucia na początku ale teraz zaczynam się do tego powoli przekonywać, im więcej wiem tym bardziej wydaje mi się to sensowne, właśnie się dowiedziałam że nawet w przypadku mojej śmierci pieniądze są dziedziczone, czyli nie przepadają ja te w ZUS czy OFE

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane