Prezes ZUS: Korzystanie z doradców emerytalnych wpłynęło na decyzje o przejściu na emeryturę

06.02.2018, 15:23; Aktualizacja: 06.02.2018, 15:40
Prezes ZUS przypomniała, że Zakład - w związku z wprowadzeniem obniżonego wieku emerytalnego - m.in. przygotował system informatyczny, wprowadził "kalkulator emerytalny" oraz wprowadził wsparcie doradców emerytalnych.

Prezes ZUS przypomniała, że Zakład - w związku z wprowadzeniem obniżonego wieku emerytalnego - m.in. przygotował system informatyczny, wprowadził "kalkulator emerytalny" oraz wprowadził wsparcie doradców emerytalnych.źródło: ShutterStock

Masowe korzystanie z doradców emerytalnych wpłynęło na to, że ok. 20 proc. ubezpieczonych przesunęło na później decyzję o przejściu na emeryturę - podkreśliła w rozmowie z PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Mural(2018-02-06 18:59) Zgłoś naruszenie 80

    Co ZUS i jego doradca wiedzą o człowieku, który przed nimi siedzi??Jest jak akwizytor, który trikami marketingowymi zmienia świadomość człowieka, który ma małą wiedzę. Używa odpowiednich argumentów, jest człowiekiem wynajętym, aby odradzać emerytury. Zapewne dostanie premię za ilość od łebka. Metoda na wnuczka, metoda na policjanta, metoda na doradcę.A jak przepisy się zmienią-a mogą jak widać- to co taki oszukany człowiek usłyszy? "Nikt nie potrafił przewidzieć przyszłości, ZUS to nie wróżka."

    Odpowiedz
  • Felek(2018-02-06 17:35) Zgłoś naruszenie 90

    Doradca, i to psychiczny, jest potrzebny pani prezes i całemu ZUS. Emerytura to jest przywilej, nie obowiązek. Każdy pracownik jeżeli ma zdrowie to pracuje jak najdłużej aby mieć wyższą emeryturę i do tego nie potrzebuje żadnego doradcy bo sam doskonale o tym wie. Wszyscy którzy odeszli na emeryturę po wejściu nowych- starych- przepisów to grupa którym podniesiono wiek emerytalny i dlatego nastąpiła kumulacja kilku roczników. Proszę podać ile tysięcy pracowników dochodzi swoich praw w sądzie pracy i w trakcie procesu umiera. To czysty zysk dla ZUS. Ale czy o to chodzi? To ma być dobra zmiana i przyjazne państwo? Chyba dla swoich.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane