ochrona środowiska znaki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrona środowiska znaki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrona środowiska znaki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Mur z Meksykiem dzieli Waszyngton. Ludzie Trumpa zawieszeni

  Mur z Meksykiem dzieli Waszyngton. Ludzie Trumpa zawieszeni

  Wobec braku porozumienia w sprawie środków na budowę muru na granicy z Meksykiem kraj szykuje się na najdłuższą w historii przerwę w funkcjonowaniu rządu federalnego

  czytaj więcej

 • Czyste powietrze tylko na papierze. Nawet jeśli przepisy są dobre, to nie potrafimy ich egzekwować

  Czyste powietrze tylko na papierze. Nawet jeśli przepisy są dobre, to nie potrafimy ich egzekwować

  13:2 – tak Polski Alarm Smogowy podsumował wczoraj program „Czyste powietrze” ogłoszony dwa lata temu przez rząd. Na 15 punktów dokumentu tylko dwa działania zostały uznane za wykonane – wprowadzanie standardów emisyjnych dla domowych kotłów oraz zachęt dla transportu niskoemisyjnego.

  czytaj więcej

 • Kaczyński jak Dmowski? Czy nominacja Andruszkiewicza to powtórzenie drogi endecji?

  Kaczyński jak Dmowski? Czy nominacja Andruszkiewicza to powtórzenie drogi endecji?

  PiS przyjmuje do siebie endeków. Ale na ile endecy przejmą pis?

  czytaj więcej

 • Rządowy program „Czyste powietrze” niezgodny z prawem UE

  Rządowy program „Czyste powietrze” niezgodny z prawem UE

  Sztandarowy rządowy program jest niezgodny z prawem krajowym i wspólnotowym. Bez zmian będziemy wydawać pieniądze, nie uwzględniając wymogów, które stawia nam UE.

  czytaj więcej

 • Escape roomy: Wymogi prawne są, ale zabrakło świadomości i kontroli

  Escape roomy: Wymogi prawne są, ale zabrakło świadomości i kontroli

  Nieprawdą jest, że wystarczy zarejestrować działalność. Trzeba również spełniać wymogi określone w przepisach, m.in. przeciwpożarowych i budowlanych

  czytaj więcej

 • Prof. Szulc: Nie stawiajmy znaku równości pomiędzy zbrodnią a chorobą

  Prof. Szulc: Nie stawiajmy znaku równości pomiędzy zbrodnią a chorobą

  - Psychiatrzy mają leczyć, a nie zamieniać się w policjantów - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Agata Szulc, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

  czytaj więcej

 • Bank wszechstronnie odpowiedzialny

  Bank wszechstronnie odpowiedzialny

  Najpopularniejsza definicja głosi, że CSR to koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy. W Banku BGŻ BNP Paribas CSR rozumiany jest znacznie szerzej

  czytaj więcej

 • Są nowe taśmy ws. Srebrnej. "Wszystko musiało się dziać za zgodą pana Kaczyńskiego"

  Są nowe taśmy ws. Srebrnej. "Wszystko musiało się dziać za zgodą pana Kaczyńskiego"

  Nowe taśmy zaprzeczają twierdzeniom Jarosława Kaczyńskiego, że między nim a biznesem Srebrnej jest mur. Stawiają też pod znakiem zapytania deklaracje majątkowe prezesa, który twierdzi, że nie prowadzi działalności gospodarczej - podaje wtorkowa "Gazeta Wyborcza".

  czytaj więcej

 • Świeże pomysły na „Czyste powietrze” [WYWIAD]

  Świeże pomysły na „Czyste powietrze” [WYWIAD]

  Zdajemy sobie sprawę, że 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i ich oddziały to nie jest wystarczająca sieć dystrybucji dotacji. Dlatego Ministerstwo Środowiska zaczęło dialog ze starostami, czy byliby w stanie włączyć się do programu „Czyste powietrze”. Myślimy też, aby wciągnąć do tego projektu gminy, bo one są bliżej obywateli. Trzeba ustalić zasady współpracy między rządem a instytucjami samorządowymi i przeszkolić urzędników, często już dobrze przygotowanych w tych kwestiach.

  czytaj więcej

 • Amerykańska dyplomacja umiera na naszych oczach. Światowy żandarm kapituluje

  Amerykańska dyplomacja umiera na naszych oczach. Światowy żandarm kapituluje

  Nie jest to jedynie wina Donalda Trumpa. Współodpowiedzialni za to są też jego poprzednicy

  czytaj więcej

 • Czy za pracę w smogu nalezy się urlop?

  Czy za pracę w smogu nalezy się urlop?

  NSZZ Policjantów domaga się dodatkowych dni urlopu dla funkcjonariuszy za pracę w smogu, a także wprowadzenia obowiązku stosowania masek ochronnych podczas służby. 10 stycznia podjął uchwałę dotyczącą wystąpienia w tej kwestii do ministra spraw wewnętrznych i administracji, a 27 lutego 2019 r. sprawą zajął się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego. Komenda Główna Policji zastrzega, że być może wymagałoby to zmian w prawie. Mimo że przepisy dotyczące policjantów przewidują już w niektórych przypadkach możliwość udzielania dodatkowych dni urlopu tym, którzy pełnią służbę w warunkach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia, to mogą one nie być wystarczające, aby objąć swym zastosowaniem również narażonych na smog. A przecież policjanci to niejedyna grupa zawodowa pracująca w smogu. Powstaje więc pytanie, czy należałoby wprowadzić odpowiednie regulacje (w tym np. urlopowe) w związku z zagrożeniami, jakie stwarza on także dla innych zatrudnionych? A jeśli tak, to kogo i w jaki sposób powinny objąć?

  czytaj więcej

 • Jest alternatywa dla PKB. Polski Instytut Ekonomiczny opracował własny miernik rozwoju

  Jest alternatywa dla PKB. Polski Instytut Ekonomiczny opracował własny miernik rozwoju

  Co roku śledzimy, o ile procent wzrosła gospodarka, a ważny jest nie tylko sam rozwój, ale też to, kto z niego korzysta i w jakim zakresie. Z Piotrem Arakiem z Polskiego Instytutu Ekonomicznego rozmawiają: Jakub Kapiszewski i Marek Chądzyński

  czytaj więcej

 • Trump chce ograniczyć wydatki na obronność. Kosztem Polski

  Trump chce ograniczyć wydatki na obronność. Kosztem Polski

  Trwa wojna o pieniądze dla Pentagonu. Żeby rozumieć istotę filozofii Donalda Trumpa w wydatkach na obronność i zapewnianie Ameryce bezpieczeństwa, trzeba pamiętać o sprawie muru na południowej granicy USA. Prezydent potrzebuje w sumie blisko 13 mld dol. na bieżący i przyszły rok fiskalny, i to w ramach uproszczonej procedury alokacji środków, bo cały czas obowiązuje wprowadzony w lutym stan wyjątkowy. Obie izby Kongresu zagłosowały za jego zakończeniem, ale prezydent zgłosił weto.

  czytaj więcej

 • Pawłowski: Polaku, wybierz, co cię zabije – smog czy zimno [KOMENTARZ]

  Pawłowski: Polaku, wybierz, co cię zabije – smog czy zimno [KOMENTARZ]

  Przed takim dylematem stajemy dziś, gdy do rozpowszechnionej już w przestrzeni publicznej liczby ok. 45 tys. zgonów z powodu zanieczyszczeń powietrza dołączyła druga, równie spektakularna – 35 tys. przedwczesnych śmierci z powodu zimna. O ile tych pierwszych moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy pożegnali się z węglem i kopcącymi dieslami, a przydomowe kotły zastąpili centralnym ogrzewaniem lub odnawialnymi źródłami energii, o tyle w drugim przypadku trzeba byłoby pójść zupełnie inną drogą. Wystarczyłoby wykazać zdrowy rozsądek i nie potępiać w czambuł naszego dobra narodowego, czyli… węgla.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  -Jeśli ktoś w KAS chce dynamicznej służby, to ją znajdzie. Jeśli jest specjalistą od techniki, to może konstruować dla nas nawet gadżety Bonda. Jeżeli zaś woli pracę za biurkiem i bezpośrednią obsługę podatników, to też w KAS ma do tego pole. Pracownik cywilny, który lubi pracę dynamiczną i pełną adrenaliny może dostać propozycję bycia funkcjonariuszem. Jesteśmy elastyczni - mówi nadinspektor Piotr Walczak, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Stoczkiewicz: Polityczna licytacja na ekopomysły [OPINIA]

  Stoczkiewicz: Polityczna licytacja na ekopomysły [OPINIA]

  Nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że ochrona środowiska jest z definicji lewicowa. Zmiany klimatyczne zagrażają też naszemu bezpieczeństwu, wartości tradycyjnie bliskiej konserwatystom.

  czytaj więcej

 • Ekologia wpisana w strategię

  Ekologia wpisana w strategię

  Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., jako największe w województwie opolskim przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, obsługujące ok. 20 tys. odbiorców, realizuje wielomilionowe inwestycje i wdraża najnowocześniejsze technologie, w ramach polityki biznesu społecznie odpowiedzialnego, zwłaszcza w aspekcie ekologii. Obecnie spółka realizuje jedną z największych inwestycji w historii miasta Opola – projekt pn. Kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu wraz z poprawą gospodarki wodno-ściekowej, którego wartość wynosi ponad 207 mln zł.

  czytaj więcej

 • Specjalistyczne sądy do spraw własności intelektualnej	witane z entuzjazmem, ale i z uwagami

  Specjalistyczne sądy do spraw własności intelektualnej witane z entuzjazmem, ale i z uwagami

  Ustanowienie przymusu adwokacko -radcowskiego w sprawach dotyczących własności intelektualnej może uderzyć w artystów – uważa resort kultury

  czytaj więcej

 • Co dalej z Brexitem? May zapowiada kompromisowy projekt ustawy o wyjściu z UE

  Co dalej z Brexitem? May zapowiada kompromisowy projekt ustawy o wyjściu z UE

  Brytyjska premier Theresa May przedstawiła we wtorek kompromisową propozycję projektu ustawy o wyjściu z UE, ostrzegając jednocześnie, że posłowie głosujący w przyszłym tygodniu przeciwko tej ustawie opowiedzieliby się za "zatrzymaniem brexitu".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej