ochrona środowiska wikipedia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrona środowiska wikipedia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrona środowiska wikipedia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Boni: w poniedziałek spotkanie u premiera w sprawie ACTA

  Boni: w poniedziałek spotkanie u premiera w sprawie ACTA

  Szef MAC Michał Boni poinformował, że w poniedziałek dojdzie do spotkania ws. międzynarodowego porozumienie dotyczącego walki z naruszeniami własności intelektualnej ACTA. W spotkaniu poza nim samym i premierem Donaldem Tuskiem wezmą także udział szefowie MSZ i MKiDN.

  czytaj więcej

 • Katarzyna Pakosińska oskarżona o plagiat. Znalazła się w "doborowym" towarzystwie, oszukują też politycy, naukowcy

  Katarzyna Pakosińska oskarżona o plagiat. Znalazła się w "doborowym" towarzystwie, oszukują też politycy, naukowcy

  Granica między plagiatem a inspiracją często jest trudna do odróżnienia, Katarzyna Pakosińska chyba ją jednak przekroczyła. W swojej książce bez podania autora czy źródła zacytowała podobno nie tylko teksty z podróżniczego bloga, ale także artykuły z Wikipedii. Jednak nie jest to przypadek odosobniony - plagiatu dopuszczają się także politycy i naukowcy, głównie przepisując prace naukowe lub kopiując wyniki badań.

  czytaj więcej

 • Smutna starość wskaźnika PKB

  Smutna starość wskaźnika PKB

  Wskaźnik PKB ma ponad 80 lat i jest tak stary, że przypomina umęczonego życiem starca, który powinien odpocząć. Nie rozwija się, nie korzysta z nowoczesnych technologii i układa życie świata pod swoje konserwatywne dyktando. Wybiórczo przedstawia przeszłość i nie radzi sobie z cyfrową gospodarką. Opisujemy nasze zbiorowe cele wyłącznie w terminologii ekonomicznej – dostatek, wzrost, PKB, wydajność, stopy procentowe – tak jakby nie były one tylko środkami do zbiorowo wyznaczonych celów społecznych i politycznych, lecz same w sobie koniecznymi i wystarczającymi zamierzeniami – słusznie pisał w „Zapomnianym wieku dwudziestym” Tony Judt. A co, jeżeli nie potrafimy właściwie zmierzyć celów? A skoro nie jesteśmy w stanie ich zmierzyć, jak mamy nimi zarządzać?

  czytaj więcej

 • Kamil Zaradkiewicz kontra TK. Zagadkowa przemiana

  Kamil Zaradkiewicz kontra TK. Zagadkowa przemiana

  Zwieńczeniem kariery Kamila Zaradkiewicza mógł być, zdaniem niektórych, nawet urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego. On sam otwarcie kwestionuje dziś sens istnienia tej instytucji.

  czytaj więcej

 • W Wikipedii nigdy nie będzie reklam

  W Wikipedii nigdy nie będzie reklam

  - Zamieszczając banery, musielibyśmy zacząć gonić za wynikami, za coraz lepszą klikalnością. Zamiast na jakości haseł i poszerzaniu wiedzy nasz wysiłek zacząłby się skupiać na monetyzacji - mówi Liam Wyatt w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Komisja prawna PE przyjęła stanowisko w sprawie reformy prawa autorskiego

  Komisja prawna PE przyjęła stanowisko w sprawie reformy prawa autorskiego

  Komisja prawna Parlamentu Europejskiego przyjęła w środę stanowisko w sprawie zaproponowanej przez Komisję Europejską reformy prawa autorskiego. Nowa dyrektywa ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Cel to walka m.in. z piractwem.

  czytaj więcej

 • Dyrektywa o prawie autorskim: Internet gigantów, czyli spór o reformę prawa

  Dyrektywa o prawie autorskim: Internet gigantów, czyli spór o reformę prawa

  12 września Parlament Europejski po raz kolejny głosował nad projektem Dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, wokół którego toczą się bardzo gorące spory. Wprowadził przy tym wiele potrzebnych zmian, bez których dyrektywa mogłaby bardziej zaszkodzić niż pomóc.

  czytaj więcej

 • Dyrektywa o prawach autorskich nie bije w internautów

  Dyrektywa o prawach autorskich nie bije w internautów

  Polska była przeciwna, ale musi implementować dyrektywę o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej