10 miejsc, które trzeba zobaczyć w Ameryce Południowej

Zobaczcie galerię 10 miejsc w Ameryce Południowej, które użytkownicy TripAdvisor najwyżej ocenili. Te miejsca ich zdaniem warto odwiedzić podczas podróży do Ameryki Południowej.

 • 10. miejsce: Sao Paulo - największe miasto Brazylii i Ameryki Południowej położone w południowo-wschodniej części kraju nad rzeką Tietê. Założone zostało w 1554 roku jako misja jezuicka świętego Pawła.
 • 9. miejsce: Lima - stolica Peru, jest głównym ośrodkiem przemysłowym, handlowym, finansowym, kulturalnym i naukowym kraju. Lima pomimo wielokrotnych zniszczeń posiada szereg zabytków, m.in. katedrę z XVI wieku, zespół pałacu prezydenckiego oraz kościół i klasztor św. Franciszka. Zespół urbanistyczny starego miasta został w roku 1988 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • 8. miejsce: Bogota leży w centralnej części Kolumbii, w Kordylierze Wschodniej w północnych Andach, na wysokości 2640 m n.p.m. Główne zabytki Bogoty to zabudowania z okresu kolonialnego i początków republiki, obecne w najstarszej części miasta, dzielnicy La Candelaria, oraz nieco młodszej, La Catedral. Najciekawsze to kościoły San Francisco (świętego Franciszka) z 1567 r., San Ignacio (świętego Ignacego), San Agustín (świętego Augustyna), Santa Clara (świętej Klary) z XVII w., kaplica na wzgórzu Monserrate, katedra La Catedral Primada de Colombia na Plaza de Bolívar (Plac Bolivara), pałac San Carlos, będący rezydencją prezydentów.
 • 7. miejsce: Brazylijskie Florianopolis - czyli miasto położone na wyspach.
 • 6. miejsce: Santiago de Chile - stolica Chile. Santiago jest największym miastem kraju, mieszka tam trzecia część ludności państwa, około 5 mln. mieszkańców
 • 5. miejsce: San Carlos de Bariloche w Argentynie. Miejscowość słynie zarówno ze sportów narciarskich jaki i z pięknych krajobrazów, sportów wodnych oraz z alpinistyki. Nazwa Bariloche pochodzi od słowa Mapuczów Vuriloche, które oznacza ludzie za górą. Przełęcz Vuriloche była używana przez Mapuczów do przedostawania się przez Andy i długo była trzymana w tajemnicy przed Europejczykami.
 • 4. miejsce: Cartagena de Indias - miasto w północnej Kolumbii, nad Morzem Karaibskim.
 • 3. miejsce: Rio de Janeiro – miasto w południowo-wschodniej części Brazylii nad Atlantykiem. Położone na skraju wyżyny, wśród wzgórz, m.in. znana "Głowa Cukru" - Pão de Açúcar, nad zatoką Guanabara. Co roku w Rio de Janeiro hucznie obchodzony jest karnawał. W 2014 roku w Rio de Janeiro odbędą się mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. W 2016 roku w Rio de Janeiro odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie.
 • 2. miejsce: Machu Picchu (Peru) – najlepiej zachowane miasto Inków, w odległości 112 km od Cuzco. Położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich. Poniżej płynie rzeka Urubamba.
 • 1. miejsce: Buenos Aires – stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej. W tętniącym życiem mieście znajduje się jedna z najbardziej ruchliwych i szerokich (200 metrów) ulic na świecie - Avenida 9 Julio. W 1936 roku wzniesiono przy niej imponujący, 70-metrowy obelisk, upamiętniający pierwszą nieudaną próbę założenia miasta. Równie ważna jest Avenida de Mayo, która z przylegającymi do niej ulicami (Calle Lavalle i Calle Florida) oraz dzielnicą Santa Fe tworzy Microcentro.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!