« Powrót do artykułu

Za opakowania niech płacą firmy a nie mieszkańcy! System gospodarki odpadami do zmiany

To producenci, a nie mieszkańcy powinni ponosić koszty odbioru i zagospodarowania opakowań – uważa Unia Metropolii Polskich. Coraz silniejsze są głosy, że system gospodarki odpadami wymaga zmiany.

żródło: DGP

Koncepcja ROP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Ekolog ekonomista(2020-01-21 20:50) Zgłoś naruszenie 62

  Cała prawda o opakowaniach. Jak marketing firmy chce sprzedać 5 razy opakowany produkt to niech firma za to płaci. Moda na ładne duże opakowania musi się zmienić, a na każdym opakowaniu w sklepie obowiązkowo powinna być informacja jak na papierosach, jakie szkody to czyni środowisku wyprodukowanie oraz jaki koszt dodatkowy ponosi konsument i waga opakowania. Państwo i UOKK Powinno narzucić obowiązek informacji i świadomego wyboru konsumenta.

  Odpowiedz
 • karol(2020-01-22 04:37) Zgłoś naruszenie 61

  Oczywiście, że za śmieci powinien odpowiadać producent. Skończą się instrukcje dołączane do towaru w kilkudziesięciu językach i plastik zapakowany w dwie dodatkowe warstwy plastiku.

  Odpowiedz
 • Opakowania(2020-01-23 08:02) Zgłoś naruszenie 10

  Firmy już płacą opłatę produktowa płaci wytwórca opakowań i ten co wprowadza produkty w opakowaniach i ten co wyrzuca czyli kowalski.a kasę sprząta państwo.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!