« Powrót do artykułu

Szczyt UNESCO w Baku: Puszcza Białowieska trafi na Listę Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu? Czy strona polska jednak się obudzi?

- Minister Środowiska stoi przed wyborem: pozostawić Puszczę Białowieską w rękach leśników i ryzykować kolejne szkody w przyrodzie, konflikty społeczne i straty wizerunkowe na arenie krajowej i międzynarodowej lub przychylić się do głosu społeczeństwa i środowisk naukowych i doprowadzić w końcu do powiększenia parku narodowego na cały obszar Puszczy – mówi Agata Szafraniuk, prawniczka z ClientEarth obecna na szczycie UNESCO w Baku. 

Puszcza białowieska 2

żródło: Materiały Prasowe

Puszcza Białowieska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • lubuszanin(2019-07-03 13:30) Zgłoś naruszenie 10

  Jedna dobra rada,daleko od lasów trzymać nawiedzonych facetów,jak poprzedni nadleśniczy Hajnówki.no może wiek robi swoje oj Grzesiu ,Grzesiu.

  Odpowiedz
 • IB(2019-07-01 13:29) Zgłoś naruszenie 13

  Cały czas funkcjonuje w tej sprawie pomylenie pojęć. Cała Puszcza NIE JEST Rezerwatem. Tylko jej część. I tak jest od wielu lat. PO też tego nie zmieniła. Rezerwatem Biosfery UNESCO jest fragment P.B., jakieś 30%. I tam nie ma żadnych interwencji. Reszta Puszczy to las gospodarczy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-07-01 15:34) Zgłoś naruszenie 03

  Łapkę POłożyć na takim zagajniku , to jest dopiero sprawa ... Ciekawe , czy te UNESCO , to Aszkenazie są , czy może Sefardyzie ... A może to też spółeczka ???

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!