« Powrót do artykułu

Prezes Żywiec Zdrój: Polska może dorównać Finlandii [WYWIAD]

- Jako Żywiec Zdrój jesteśmy przekonani, że plastik nigdy nie powinien trafiać do środowiska naturalnego, dlatego podjęliśmy zobowiązanie, aby działać na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce. Jako ważny krok w tym kierunku zobowiązujemy się, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzimy na rynek zostanie zebrana, poddana recyklingowi – tym samym ponownie wykorzystana - mówi w wywiadzie dla DGP Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój.

Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój

żródło: Materiały Prasowe

Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • ernie(2018-12-06 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    dopiero jak wam przyklepią podatek recyklingowy (pełną opłate produktowa) czyli kilka tysięcy złotych za tonę PET a nie kilkanascie czy kilkadziesiąt jak to robią organizacje odzysku - to zaczniecie sie tym interesowac a zbieraczom bedzie sie placalo organizowac system zbiorki na serio... Teraz to kpina... 30 zł/t doplata do recyklingu pet. Śmiech na sali - to przeciez nawet transport w ułamku procenta nie rekompensuje a co dopiero przetworzenia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!