Odpady i recykling

20 grudnia 2018 r.

Nowych rozwiązań obawiali się producenci zarówno opakowań, jak i żywności.

Plastikowa rewolucja z opóźnionym zapłonem. UE rusza na śmieciową wojnę20 grudnia 2018 r.

To już przesądzone – od 2021 r. zakazane zostaną w Unii Europejskiej przedmioty jednorazowego użytku, takie jak plastikowe sztućce czy słomki do napojów, a na producentów tworzyw sztucznych nałożone zostaną nowe obowiązki związane z odzyskiwaniem odpadów. Wczoraj nad ranem po 12 godzinach negocjacji udało się osiągnąć w Brukseli porozumienie w sprawie dyrektywy plastikowej.

6 grudnia 2018 r.

Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój

Prezes Żywiec Zdrój: Polska może dorównać Finlandii [WYWIAD]6 grudnia 2018 r.

- Jako Żywiec Zdrój jesteśmy przekonani, że plastik nigdy nie powinien trafiać do środowiska naturalnego, dlatego podjęliśmy zobowiązanie, aby działać na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce. Jako ważny krok w tym kierunku zobowiązujemy się, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzimy na rynek zostanie zebrana, poddana recyklingowi – tym samym ponownie wykorzystana - mówi w wywiadzie dla DGP Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój.

25 października 2018 r.

150 mln ton to szacowana całkowita waga plastiku dryfującego po morzach

Za dwa lata nie napijemy się już przez słomkę25 października 2018 r.

Słomki, patyczki do uszu, reklamówki, opakowania żywności na wynos, mieszadełka do napojów i inne przedmioty z tworzyw sztucznych, które mają ekologiczne odpowiedniki, muszą zniknąć ze sklepów do 2021 r. Tak zdecydował wczoraj Parlament Europejski, przyjmując ogromną większością głosów dyrektywę dotyczącą ograniczenia wpływu na środowisko produktów z tworzyw sztucznych.

Galerie