« Powrót do artykułu

Zmiany w Karcie nauczyciela: Ściągawka na początek roku szkolnego

Od dziś nauczyciele nie muszą już realizować dodatkowych zajęć dla uczniów w ramach sztywno ustalonego tygodniowego wymiaru, czyli godzin karcianych. To jedna z ważniejszych – a z pewnością najbardziej kontrowersyjnych – zmian, które przynosi ustawa z 18 marca 2016 r. o zmianie ustawy – Karta nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 668, dalej: nowelizacja). Również od dziś zaczynają obowiązywać przepisy o centralnym rejestrze orzeczeń dyscyplinarnych. To jednak nie wszystko. Część przepisów nowelizacji weszła w życie 31 maja, a pozostałe staną się obowiązującym prawem od nowego roku. Wszystkie te zmiany przypominamy w formie krótkiej ściągawki dla nauczycieli. Warto je poznać na progu nowego roku szkolnego.

nauczyciel, szkoła

żródło: ShutterStock

Od dziś nauczyciele nie muszą już realizować dodatkowych zajęć dla uczniów w ramach sztywno ustalonego tygodniowego wymiaru, czyli godzin karcianych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Jaś(2016-09-02 16:32) Zgłoś naruszenie 60

    Ewidencja dotyczy tylko godzin przy tablicy. Czas poświęcony przez nauczyciela na wszystkie inne czynności (przygotowanie do lekcji, sprawdzanie prac, przygotowanie i prowadzenie imprez, konkurów, szkolenia, reprezentowanie szkoły w różnym czasie i miejscach, prowadzenie i opisywanie ewaluacji itd.) nie jest nigdzie odnotowany. Jeżeli kogoś dyrektor nie lubi, to 40-godzinny tydzień pracy może nie mieć końca. Przyboczni dyrektora też w pracy, ale już za pieniądze. Ale tak jest od lat, to nie nowość.

    Odpowiedz
  • rgraggtfaw(2016-09-03 11:24) Zgłoś naruszenie 60

    Niestety, gdyby nauczyciel miał pracować w szkole i na szkolnym sprzęcie przez 8h dziennie, to gminy pozamykałyby wszystkie placówki. Gdyby nie nauczycielskie materiały od ołówka po komputer i drukarkę, polska szkoła nie miałaby możliwości bytu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!