« Powrót do artykułu

Student pracuje podczas wakacji? Nie straci ubezpieczenia

- Departament ubezpieczenia zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia zapewnił nas, że podjęte zostały prace legislacyjne mające na celu wprowadzenie do obowiązującej ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zasady, zgodnie z którą jeżeli jedyną przyczyną braku prawa do świadczeń jest niedokonanie zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego, osoba, która z nich skorzystała i dokona wstecznego zgłoszenia, nie będzie obciążana kosztami. To jednak rozwiązanie tymczasowe - mówi Ariel Wojciechowski przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Studia

żródło: ShutterStock

Studenci, którzy mogą za darmo korzystać z opieki medycznej, są podpięci pod ubezpieczenie zdrowotne rodziców albo rejestruje ich uczelnia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • magda(2016-08-30 09:13) Zgłoś naruszenie 10

    to się chwali,że studentom chce się pracować w wakacje. już zbierają doświadczenie zawodowe. a potem jeszcze dobry staż, tak jak mój w impelu, i naprawdę jest z czym wejść na rynek pracy. na razie dużo się uczę, obserwuję, pomagam, nabywając nowe umiejętności. nie mogłam lepiej trafić!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!