5 rzeczy, na jakie od września muszą przygotować się rodzice

W roku szkolnym 2016/2017 rodzice sześciolatków nie muszą posyłać ich już do szkoły, a dzięki zmianom w podstawie programowej dzieci już w zerówce nauczą się pisać. Jakie jeszcze zmiany czekają uczniów i ich opiekunów od września?

Szkoła, jedzenie

żródło: ShutterStock

Dla kogo wyprawka szkolna

Podobnie jak w ubiegłych latach, w roku szkolnym 20016/2017 rodzice mogą starać się o wsparcie z programu „Wyprawka szkolna”. Jednak w związku z tym, że do szkół zostały wprowadzone darmowe podręczniki, w tym roku dofinansowanie można uzyskać tylko dla uczniów tych klas, w których za zakup podręczników odpowiedzialni są rodzice, czyli przede wszystkim w przypadku VI klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum. O pomoc w zakupie mogą starać się też uczniowie niepełnosprawni (ze wszystkich klas), a w ich przypadku dofinansowanie obejmuje też zakup materiałów edukacyjnych. Podobnie jest w przypadku między innymi osób niedowidzących i niedosłyszących.

Dla kogo pomoc z programu Wyprawka szkolna? Przez darmowy podręcznik skorzystają nieliczni

Jakie będą kwoty pomocy w 2016/2017 roku? Dzieci mogą otrzymać dofinansowanie w w sumie od 225 zł do 770 zł - kwota rośnie, jeśli uczniowie korzystają z podręczników do kształcenia specjalnego lub uczęszczają do specjalistycznych szkół (muzyczna, baletowa). Dokładne kwoty znajdziesz tutaj>>

Wniosek o pomoc składać mogą prawni opiekunowie ucznia, uczeń pełnoletni, nauczyciel, pracownik socjalny lub osoba upoważniona przez opiekunów lub ucznia pełnoletniego. Dokument składa się u dyrektora szkoły w terminie do dnia 9 września 2016 r.

5 rodzajów pomocy finansowej, jaką może dostać uczeń w roku szkolnym 2016/2017>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!